DAJ CYNK

BOE nadrabia zaległości w temacie paneli AMOLED. Wkrótce chiński producent może zagrozić firmie Samsung Display

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4028

BOE Technology zamierza zagrozić pozycji firmy Samsung Display, lidera w produkcji elastycznych paneli AMOLED. Dzięki poprawie wydajności i mocy produkcyjnych, a także subsydiom od chińskiego rządu, zmiana na szczycie może się dokonać pod koniec 2019 roku.

BOE wydaje się być optymistą, jeśli chodzi o potencjał wzrostu technologii AMOLED, inwestuje więc w tym sektorze. Pod koniec 2018 roku firma ogłosiła, że ​​planuje rozpocząć budowę trzeciej linii produkującej elastyczne panele 6G AMOLED w Chongqing w Chinach, co będzie kosztować 46,5 miliarda juanów (prawie 26 mld zł).

Pierwsza linia ruszyła w październiku 2017 roku, a produkowane na niej panele były montowane w smartfonach Huawei Mate 10. W III kwartale 2018 roku BOE wyprzedził firmę LG Display, stając się największym dostawcą paneli AMOLED dla Huaweia, do smartfonu Mate 20 Pro. W przeciwieństwie do wyświetlaczy produkowanych przez LG do flagowca Huaweia, te od BOE nie były nękane problemami (zielony ekran). Druga linia produkcyjna dla paneli 6G AMOLED, zlokalizowana w chińskim Mianyang, jest obecnie w trakcie budowy, a pełną moc produkcyjną ma osiągnąć przed końcem 2019 roku.

Jeśli chodzi o wydajność produkcji, to według danych zebranych przez Display Supply Chain Consultants (DSCC), dla 6,39-calowych elastycznych paneli QuadHD+ AMOLED wyniosła ona w trzecim kwartale ubiegłego roku nieco ponad 10% (użyto jednego wyświetlacza na dziesięć wyprodukowanych) i poprawiła się do ponad 30% w ostatnich miesiącach 2018 roku. Do końca 2019 roku wskaźnik ten powinien wzrosnąć do ponad 50% - szacuje DSCC.

Według źródeł związanych z branżą urządzeń mobilnych, zmiany w BOE, takie jak podniesienie wydajności, obniżenie kosztów i zwiększenie dostaw dla kooperantów może spowodować, że do końca 2019 roku producent z Państwa Środka zagrozi pozycji lidera w odniesieniu do elastycznych paneli AMOLED do urządzeń mobilnych. Pierwsze miejsce należy obecnie do Samsung Display. Wszystko to będzie możliwe miedzy innymi dzięki dotacjom ze strony chińskich władz

Zobacz: Samsung Galaxy A8s z ekranem BOE. Ta sama firma produkuje wyświetlacze dla Huaweia
Zobacz: Chińczycy próbowali wykraść sekrety Samsunga dotyczące zginanych paneli OLED
Zobacz: Huawei już ma składany smartfon. W pełni działające urządzenia trafiły do operatorów

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: DigiTimes

Przewiń w dół do następnego wpisu