DAJ CYNK

Huawei już ma składany smartfon. W pełni działające urządzenia trafiły do operatorów

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 30041

Huawei Mate X, jak wstępnie jest nazywany smartfon Huaweia, zaoferuje większy ekran niż jego rywal tworzony przez Samsunga. Co ciekawe, Huawei planuje wypuścić go na rynek Koreański.

Huawei o krok przed Samsungiem

Informacje na temat smartfonu pochodzą z Korei. Lokalne media informują, że w pełni działające smartfony zostały już dostarczone lokalnym operatorom. Nie są to ani urządzenia koncepcyjne, ani też działające prototypy.

Specyfikacja Mate'a X pozostaje cały czas tajemnicą, ale wiemy już, że smartfon został wyposażony w składany, 8-calowy wyświetlacz oraz mniejszy i 5-calowy dostępny po złożeniu. Panel został wyprodukowany przez BOE, tę samą firmę, która dostarcza ekrany do Mate'a 20 Pro.

Poniższy film prezentuje koncepcyjny wygląd smartfonu i został stworzony na postawie dotychczasowych informacji pochodzących z patentów zgłaszanych przez Huaweia.

Składany Samsung ma grubsze ramki i jest bardziej pękaty

W przypadku Samsunga będziemy mieć do czynienia z nieco mniejszymi ekranami o przekątnej 4,58 oraz 7,3 cala, o rozdzielczości odpowiednio 840 x 1960 oraz 1536 x 2152 piksele. Samsung póki co zaprezentował jedynie prototyp swojego rozwiązania, które sądząc po pękatym designie i grubych ramkach ekranów jest na znacznie wcześniejszym etapie rozwoju niż telefon Huaweia. Niemniej, Koreańczycy chcą zaprezentować finalne urządzenie już na początku przyszłego roku.

Samsung pokazał składany smartfon, a także nowy interfejs dla swoich urządzeń z Androidem

To Royole FlexPai był pierwszy

Nie Huaweiowi, ani też nie Samsungowi należy się jednak palma pierwszeństwa na rynku smartfonów z wyginanymi wyświetlaczami. Swoją propozycję już w październiku zaprezentowała azjatycka firm Royole. FlexiPai uzbrojony został w najnowszego Snapdragona 8150, 6 lub 8 GB pamięci RAM, od 128 do 512 GB pamięci wewnętrznej i zginany ekran o przekątnej 7,8 cala, wspierany dodatkowym, 4-calowym ekranem. Urządzenie kosztować ma 5000 zł, a więcej na jego temat przeczytać można w tej wiadomości.

Kiedy dowiemy się czegoś więcej o Huaweiu Mate X?

Koreańscy operatorzy póki co nie zdradzają żadnych dodatkowych szczegółów na temat nowego Huaweia. Zapewne kary, jakie dotknęłyby operatorów za ujawnienie tych informacji byłyby bardzo dotkliwe.

Chyba największą z zagadek jest aktualnie cena Huawei Mate X. Jak jednak pokazał już Royole, możemy być pewni, że będzie drogo. A nawet bardzo drogo. Już nawet pojawiły się żarty, że Apple czuje się zagrożony, bo ktoś może wypuścić na rynek coś droższego niż nowy iPhone XS Max. Huawei jak na razie nie zdradzał żadnych informacji na temat temat.

Dlaczego akurat Korea? Pstryczek w nos Samsunga to tutaj tylko miły dodatek. Głównie chodzi o sieć 5G, która będzie dostępna w Korei już w I połowie 2019 roku. Mate X ma być zaprezentowany jako pierwszy składany smartfon obsługujący 5G. Jego globalnej premiery możemy spodziewać się podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Phonearena; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu