DAJ CYNK

Samsung Galaxy A8s z ekranem BOE. Ta sama firma produkuje wyświetlacze dla Huaweia

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3947

Możliwe, że mamy wyjaśnienie skąd w nadchodzącym smartfonie Huawei może znaleźć się ekran typu Infinity-O, który trafi do Samsunga Galaxy A8s. Wyświetlacze produkuje ta sama firma.

Chiński BOE był do tej pory raczej mniej znanym producentów ekranów. Sytuację zmienił Huawei, dla którego firma produkuje wyświetlacze OLED dla Mate'a 20 Pro.

Ciekawostką jest również fakt, że wyświetlacz Infinity-O w Galaxy A8s będzie panelem LCD (IPS) zamiast typowego dla Samsungów Super AMOLED. To dosyć dziwna sytuacja. Z jednej strony Samsung, czyli firma zarabiająca bardzo duże pieniądze na produkcji wyświetlaczy wynajmuje zewnętrznego producenta do wytworzenia wyświetlaczy do swoich smartfonów. Z drugiej strony firma, o której głośno zrobiło się za sprawą ekranów organicznych (OLED, AMOLED), zajmie się produkcją paneli LCD. Skoro nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo... Zapewne taki zabieg zwyczajnie musi się komuś opłacać.

Galaxy A8s będzie wyposażony w układ Qualcomm Snapdragon 710, Androida 9 oraz głośny dzisiaj ekran Infinity-O. Głośny, bo tak samo wyglądający ekran zapowiada Huaweia w swoim najnowszym smartfonie. Teraz pozostaje pytanie - kto jako pierwszy wypuści swój smartfon na rynek? Dokładne dany premiery obu modeli nie są znane. Wiadomo, że nastąpi to jeszcze w grudniu.

Huawei vs Samsung - kto pierwszy wypuści na rynek smartofon z ekranem Infinity-O?

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: PhoneArena; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu