DAJ CYNK

Zegarki Samsunga pozwolą śledzić ciśnienie krwi i EKG także w Polsce

Marian Szutiak

Sprzęt

Samsung Galaxy Watch3 i Watch Active2 ciśnienie krwi EKG kolejne kraje

Samsung poinformował, że pomiar ciśnienia krwi i śledzenie elektrokardiogramu będą możliwe na zegarkach Galaxy Watch3 i Galaxy Watch Active2 w 31 kolejnych krajach. Na liście jest również Polska!

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy kupili najnowszy zegarek Samsunga między innymi z powodu obietnicy, że będą dzięki niemu mogli monitorować swoje ciśnienie krwi czy pracę serca (EKG). Koreański producent poinformował właśnie, że funkcje te będą dostępne w kolejnych 32 krajach świata. Do tej pory mogli z tego korzystać mieszkańcy Korei Południowej i USA.

Zobacz: Samsung Galaxy Watch3: inteligentny zegarek po trzech miesiącach używania
Zobacz: Premiera Galaxy Watch Active2: cyfrowy pierścień obrotowy, tarcze dopasowujące się do stroju, LTE, EKG, GPS...

W grudniu 2020 roku aplikacja Samsung Health otrzymała oznakowanie CE, czyli europejski symbol podkreślający, że produkt spełnia unijne wymogi w zakresie bezpieczeństwa, zdrowia i ochrony środowiska. Dzięki temu nowe funkcje trafią do 28 krajów europejskich, w tym również do Polski. Na liście znalazły się także: Chile, Indonezja, Serbia i Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Aby rozpocząć pomiary ciśnienia krwi i elektrokardiogramu, użytkownicy muszą mieć zainstalowaną aplikację Samsung Health Monitor zarówno na Galaxy Watch3 lub Galaxy Watch Active2, jak i na smartfonie Galaxy. Aplikacja Samsung Health Monitor zostanie automatycznie zainstalowana na zegarku, razem z aktualizacją oprogramowania smartwatcha za pośrednictwem aplikacji Galaxy Wearable. Tam też ma się pojawić link, który będzie kierować użytkowników do strony pobierania aplikacji na smartfony w aplikacji Galaxy Store. Stopniowe udostępnianie odpowiednich aktualizacji ma się rozpocząć 4 lutego tego roku.

Zobacz: Realme Watch S - tani inteligentny zegarek ze świetną baterią
Zobacz: Fitbit Sense – smart zegarek z EKG. Zadbasz z nim o zdrowie i aktywność sportową

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Samsung

Przewiń w dół do następnego wpisu