DAJ CYNK

Samsung ulepsza aparaty w serii Galaxy S23

Marian Szutiak

Sprzęt

Samsung ulepsza aparaty w serii Galaxy S23

Samsung wydał drugą marcową aktualizację oprogramowania dla smartfonów z serii Galaxy S23. Update ulepsza fotograficzne możliwości tych urządzeń, które i bez tego są nie małe.

W najnowszej aktualizacji oprogramowania dla smartfonów Galaxy S23, Galaxy S23+ i Galaxy S23 Ultra Samsung skupił się na poprawie wydajności aparatów fotograficznych w tych urządzeniach. Nowy update pojawił się w Korei Południowej z oznaczeniem S91xNKSU1AWC8 i "waży" aż 922,88 MB.

Lepsze aparaty w Galaxy S23

Lista wprowadzonych ulepszeń i zmian w oprogramowaniu flagowych smartfonów Samsunga jest dosyć obszerna i zawiera następujące pozycje:

  • Ulepszenie w aplikacji Galeria umożliwia natychmiastowe usuwanie zdjęć, które właśnie zostały zrobione i są przetwarzane.
  • Algorytm autofokusu został zmieniony, dzięki czemu po naciśnięciu spustu migawki aparat robi zdjęcie, nawet jeśli kadr jest nieostry lub nie do końca ustawiony. Jeśli jednak chcesz, aby aplikacja aparatu przechwytywała obraz dopiero po ustawieniu ostrości w kadrze, możesz zmienić zachowanie w aplikacji Asystent Aparatu (Asystent aparatu » Priorytet ostrości nad szybkością włączony).
  • Poprawiła się ostrość, a migotanie zostało zredukowane podczas nagrywania filmów za pomocą aparatu ultraszerokokątnego w warunkach słabego oświetlenia w trybie Super Steady. Aplikacja aparatu wyświetla również powiadomienie wyjaśniające, że tryb Super Steady wymaga dobrego oświetlenia otoczenia, aby uzyskać lepszą jakość obrazu.
  • Naprawiono błąd, który czasami powodował wyświetlanie zielonej linii po lewej stronie podczas korzystania z tylnego aparatu w trybie Zdjęcie.
  • Poprawiono stabilizację wideo, gdy rozdzielczość jest ustawiona na FullHD 60 kl./s, a ustawienie Auto FPS jest wyłączone podczas korzystania z tylnego aparatu.
  • Usunięto problem z pasmami, który pojawiał się na niebie przy średnim oświetleniu otoczenia i podczas korzystania z wysokiej rozdzielczości (50 Mpix lub 200 Mpix). Ogólna ostrość została poprawiona w trybach 50 Mpix i 200 Mpix. Samsung rozwiązał również problem sporadycznego rozmycia, poprawiając wydajność OIS.
  • Samsung rozwiązał problem z jakością obrazu, gdy tryb nocny jest wyłączony, a Asystent Aparatu jest ustawiony na: Szybkość fotografowania » Wysoka rozdzielczość » Priorytet szybkości.
  • Rozwiązano problem z aparatem, w wyniku którego rozpoznawanie twarzy nie działało po zakończeniu rozmowy wideo za pomocą aplikacji innej firmy.
  • Samsung poprawił także stabilność aplikacji aparatu, gdy w kadrze znajdują się poruszające się obiekty.

Wszystkie powyższe ulepszenia i poprawki dotyczące aparatu zostaną wkrótce udostępnione w innych krajach. Mogą jednak pojawić się dopiero w ramach aktualizacji z kwietnia 2023 roku, szczególnie że marzec się właśnie kończy.

Zobacz: Samsung Galaxy S23 – test. Najmniejszy jest najlepszy
Zobacz: Samsung Galaxy S23+ - kanciasty jak Passat, luksusowy jak Thermomix (test)
Zobacz: Samsung Galaxy S23 Ultra jest świetny, ale raczej go nie kupię (test)

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Marian Szutiak / Telepolis.pl

Źródło tekstu: SamMobile

Przewiń w dół do następnego wpisu