DAJ CYNK

Samsung: dział mobilny prezentuje wyniki za drugi kwartał 2021

Isand

Sprzęt

Samsung wyniki q2 2021

Samsung już wcześniej prezentował wyniki wstępne za drugi kwartał 2021. Teraz dowiedzieliśmy się jak konkretnie wypadł dział mobilny.

Samsung to największy gracz na rynku smartfonów i jednocześnie gigant działający w prawie każdym sektorze rynkowym. Czebol Samsunga działa bowiem np. w przemyśle stoczniowym, w branży ubezpieczeń czy medycznej. Nic dziwnego, że olbrzym odpowiada za 17% gospodarki całej Korei Południowej. Teraz dział mobilny Samsung Electronics (czyli jednej z wielu mniejszych firm składających się na imperium czebolu) ogłosił swoje wyniki finansowe za ostatni kwartał. Okazało się, że dział mobilny zanotował przychody w wysokości 22,67 biliona koreańskich wonów. To około 75,7 miliarda złotych. To co prawda wzrost w stosunku do analogicznego kwartału roku poprzedniego, ale spadek w porównaniu do pierwszego kwartału 2021. Rok temu dział mobilny miał bowiem przychody w wysokości 20,75 bilionów wonów, a w Q1 2021 - 29,21 biliona wonów. Trzeba jednak pamiętać o tym, że zeszły rok był mocno specyficzny, jeśli chodzi o sprzedaż. Tak to ujmijmy.

W drugim kwartale 2021 dział mobilny odnotował zyski wynoszące 3,24 biliona wonów. To około 10,8 miliarda złotych. To duży wzrost w stosunku do analogicznego kwartału roku poprzedniego - wtedy było to bowiem 1,95 biliona wonów. Mamy jednak do czynienia ze spadkiem w stosunku do pierwszego kwartału 2021. Wtedy zyski wynosiły 4,39 biliona wonów.

Zobacz: Samsung Galaxy A52s - znamy cenę w Europie
Zobacz: Samsung Galaxy F42 5G pojawia się w Geekbench

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Telepolis

Źródło tekstu: samsung

Przewiń w dół do następnego wpisu