DAJ CYNK

Qualcomm zaprezentował platformę Snapdragon 855 Plus z szybszym CPU i GPU

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 8045

Firma Qualcomm ogłosiła wydanie chipsetu Snapdragon 855 Plus, który w stosunku do standardowego Snapdragona 855 ma zwiększoną częstotliwość taktowania procesorów CPU i GPU.

Snapdragon 855 Plus stanowi kontynuację i rozwinięcie platformy Snapdragon 855, wykorzystywanej do napędzania wielu tegorocznych flagowców.

- Snapdragon 855 Plus podniesie poprzeczkę dla elitarnych graczy dzięki zwiększeniu wydajności procesora i procesora graficznego oraz podniesieniu poziomu doświadczenia w 5G, gamingu, AI i XR, co jest oczekiwane przez naszych klientów OEM. Snapdragon 855 Plus jest naszą najbardziej zaawansowaną platformą mobilną i będzie bazować na sukcesie flagowej platformy mobilnej Snapdragon 855 5G dla Androida.

- powiedział Kedar Kondap, wiceprezes Qualcomm Technologies

Zobacz: Qualcomm i T-Mobile uruchomiły sieć 5G na częstotliwości 600 MHz
Zobacz: HMD Global i Qualcomm porozumiały się w sprawie patentów. Ma to pomóc w rozwoju 5G

Snapdragon 855 Plus jest zintegrowany z modemem Snapdragon X24 LTE 4G oraz może współpracować z modemem Snapdragon X50 5G. Zmiany, których dokonano w nowym produkcie, to przede wszystkim zwiększenie częstotliwości zegara w CPU i GPU:

  • CPU Qualcomm Kryo 485 pracuje z częstotliwością do 2,96 GHz,
  • GPU Qualcomm Adreno 640 jest szybszy o 15%.

Dodatkowo Snapdragon 855 Plus oferuje najnowsze technologie i funkcje firmy Qualcomm, związane z grami, AI (sztuczna inteligencja) i XR (wirtualna rzeczywistość / rozszerzona rzeczywistość). Snapdragon 855 Plus jest zbudowany z myślą o zwiększeniu wydajności oraz dostarczeniu jak najlepszych doświadczeń graczom. Snapdragon Elite Gaming Experience ma zapewnić przewagę nad konkurencją dzięki pakietowi funkcji sprzętowych i programowych, które są zoptymalizowane pod kątem gier, takich jak na przykład sterownik grafiki Vulkan 1.1, który jest o 20% wydajniejszy niż Open GL ES, a także ulepszenia oprogramowania: Redukcja Game Jank, Game Fast Loader, Game AntiCheat i inne.

Zobacz: Qualcomm przygotowuje nowe procesory dla elektroniki noszonej. Będzie moc!
Zobacz: Snapdragon 215 - nowy układ SoC 64-bit dla tanich smartfonów

Pierwszym smartfonem ze Snapdragonem 855 Plus pracującym wewnątrz obudowy będzie prawdopodobnie Asus ROG Phone 2, którego premiera ma się odbyć 23 lipca tego roku.

Zobacz: Asus ROG Phone 2 nadchodzi. Znamy datę premiery

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Qualcomm

Przewiń w dół do następnego wpisu