DAJ CYNK

Puffin OS - czyli system na podstawie przeglądarki, który ze szrotu ma uczynić flagowca

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 8903

Czy system operacyjny może bazować na rozwiązaniach znanych z przeglądarki internetowej? I co ważniejsze - czy słaby telefon z takim systemem mógłby mieć osiągi flagowca? Firma CloudMosa jest przekonana, że odpowiedź na oba pytania brzmi "tak, wszystko dzięki Puffin OS"

Firma CloudMosa powstała w 2010 roku i znana jest przede wszystkim z przeglądarki internetowej Puffin. Działa ona dzięki usłudze chmurowej - poszczególne narzędzia pracują zdalnie i dzięki temu redukują zużycie danych i przyspieszają ładowanie strony. Dzieło firmy szczególnie zaznaczyło swoją obecność na systemie iOS bo dzięki funkcjonowaniu w oparciu o chmurę, dało ono użytkownikom dostęp do flasha. Koncepcja odniosła sukces, bo licząc oba systemy przeglądarka została pobrana już ponad 100 milionów razy

Teraz przedsiębiorstwo chce w podobny sposób zawojować świat telefonów, Próbowano już na kilka sposobów zoptymalizować działanie najsłabszych urządzeń - powstał w ten sposób m.in. Android Go. Jednak CloudMosa chwali się, że nawet urządzeniu z 512 MB RAM i 4 GB pamięci wbudowanej da możliwości godne kilkukrotnie droższego telefonu. W jaki sposób? Lekarstwem ma być Puffin OS powstały na bazie kodu źródłowego Androida. Dzięki technologii Avatar, użytkownik nie pobierze tradycyjnej aplikacji a jedynie skrót do niej. Za jej działanie będą odpowiadały serwery CloudMosy i chmura obliczeniowa, urządzenie tylko będzie odbierało wyniki.

Zobacz: Huawei testuje swój nowy system operacyjny Hongmeng OS na telefonach Mate 30

Oczywiście nawet przy założeniu, że to prawda, to pojawia się jeden problem.  Smartfon będzie potrzebował stałego dostępu do Sieci, a najtańsze telefony są projektowane na rynki krajów rozwijających się, gdzie pokrycie nadajnikami nie jest tak duże.

Zobacz: Huawei czeka na informację Departamentu Handlu USA w sprawie przyszłego korzystania z systemu Android

Niedługo CloudMosa rozpocznie kampanię na Kickstarterze, która będzie miała na celu wydanie pierwszego telefonu pracującego pod kontrolą Puffin OS. Smartfon ma kosztować około 100 dolarów.

Zobacz: Android Go dla urządzeń mających 1 GB RAM i mniej

P.S; Chciałbym przy okazji powitać czytelników ponownie. Nie widzieliśmy się przecież ponad pół roku. :) - Isand

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: CloudMosa, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu