DAJ CYNK

Huawei testuje swój nowy system operacyjny Hongmeng OS na telefonach Mate 30

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 21577

Co prawda oficjalnie konflikt na linii Huawei - USA jest zawieszony (po rozmowie miedzy prezydentem Trumpem oraz prezydentem Xi), to jednak naiwnym byłoby myśleć, że chińskie firmy nie mają już się czym martwić. Dlatego Huawei choć oficjalnie mówi o "przywiązaniu do Androida", to testuje swój nowy system Hongmeng OS na przyszłych flagowcach Mate 30

Flagowce z serii Mate 30 zadebiutują jesienią tego roku i możemy się spodziewać m.in. Kirina 980, akumulatora o pojemności 4200 mAh i układu obiektywów w kształcie koła. Okazuje się, że to nie jedyne nowości jakie może nam zgotować Huawei. Co prawda spodziewaliśmy się Androida Q na nowym telefonie, jednak chiński producent testuje na smartfonach zupełnie inny system - Hongmeng OS.

Zobacz: Huawei Mate 20 X (5G) wchodzi do Polski!

Chińczycy pracują nad własnym system już od kilku lat, jednak do tej pory traktowali ten projekt po macoszemu. Prawdziwym impulsem do wzrostu innowacyjności i przyspieszenia prac stał się Donald Trump. Obecny prezydent USA dał się we znaki zarówno ZTE jak i Huaweiowi. Co prawda obecnie konflikt z chińskimi firmami jest na etapie zawieszenia broni, to Huawei uznał, że nie ma na co czekać.

Zobacz: Kupując telefon z serii Huawei P30 dostaniemy rok bezpłatnej ochrony ekranu

Jaki system będzie preinstalowany na telefonach z serii Mate 30? Cóż, zależy to pewnie od relacji miedzy Chinami i USA.

Zobacz: Huawei Mate 30 Pro z okrągłym modułem aparatu na pierwszych zdjęciach
Zobacz: Huawei Mate 30 Pro z 90 Hz ekranem na pierwszych grafikach

 

Źródło tekstu: android headlines, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu