DAJ CYNK

Huawei Mate 20 X (5G) wchodzi do Polski!

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7523

Huawei ogłosił dziś wprowadzenie na polski rynek modelu Mate 20 X (5G), czyli pierwszego smartfona obsługującego sieć 5G. Telefon wspiera zarówno technologię w najnowszym standardzie 5G SA, jak i NSA. Oznacza to, że smartfon Huawei zaoferuje pełne spektrum możliwości 5G -  nie tylko ultraszybki transfer danych, ale również rozwiązania przyszłości, takie jak smart city.

Huawei Mate 20 X (5G) to jeden z największych smartfonów, jakie weszły na polski rynek. Urządzenie wyróżnia się 7,2-calowym ekranem OLED (1080 x 2244), który zapewnia niemal tabletowe wrażenia z używania. 

Zobacz: Huawei Mate 30 Pro z okrągłym modułem aparatu na pierwszych zdjęciach
ZobaczHuawei Mate 30 Pro z 90 Hz ekranem na pierwszych grafikach

Jednak nie wielki ekran jest najmocniejszym atutem tego modelu, lecz wsparcie dla technologii 5G. Huawei Mate 20 X (5G) został wyposażony w dwa procesory: Kirin 980 (układ w technologii 7 nm, stosowany we flagowych smartfonach Huawei z serii P30 i Mate 20) oraz procesor Balong 5000, również pierwszy na świecie chipset 5G wykonany w technologii 7 nm. Dzięki takiemu napędowi, w głównym paśmie częstotliwości 5G smartfon osiąga prędkość 4,6 Gb/s. Poniżej wynik testów Speedtest osiągnięty w Finlandii. 

Zobacz: Gdzie jeszcze ruszyła sieć 5G? W Finlandii

Balong 5000 wspiera dwa standardy: NSA (Non-Standalone) oraz SA (Standalone), dzięki czemu nowy smartfon Huawei jest gotowy na zaawansowane rozwiązania oparte na 5G. Oprócz 5G Huawei Mate 20 X (5G) zapewnia również łączność w standardach 2G/3G/4G. W Polsce dostępny będzie wariant z 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci wbudowanej.

Zobacz: Samsung boi się telefonu Mate X i chce stworzyć jego własną wersję
Zobacz: Huawei Mate X opóźniony. Debiut rynkowy składanego telefonu został przełożony na wrzesień

Kolejną cechą, która zwraca szczególną uwagę w Mate 20 X (5G), jest technologia chłodzenia Huawei SuperCool. System ten łączy warstwę grafenową i komorę parową.  Jak przekonuje producent, rozwiązanie to zapewnia wysoką wydajność chłodzenia, nawet w sytuacjach intensywnego obciążenia i poprawia komfort korzystania ze smartfona. 

Nowy smartfon Huawei zasilany jest baterią o pojemności 4200 mAh i obsługuje technologię ładowania Huawei SuperCharge, która pozwala na naładowanie baterii do 70% mocy w ciągu zaledwie 30 minut.

Huawei Mate 20 X (5G) wyposażony jest także w potrójny aparat tylny z ultraszerokokątnym obiektywem, stworzony we współpracy z firmą Leica. Główny aparat otrzymał matrycę o rozdzielczości 40 MPix, a dwa kolejne - odpowiednio 20 MPix i 8 MPix. 

Przedni aparat o rozdzielczości 24 MPix wyróżnia się funkcją trójwymiarowego mierzenia głębi obrazu, co pozwala między innymi na robienie selfie wysokiej jakości. Dzięki sztucznej inteligencji Huawei Mate 20X (5G) Pro rozpoznaje wiele scenariuszy oraz obiektów, automatycznie dobierając najlepsze możliwe ustawienia aparatu. 

Rekomendowana cena nowego telefonu Huawei to 4299 złotych. Smartfon pojawi się w sprzedaży na przełomie lipca i sierpnia, i będzie dostępny w kolorze szmaragdowym.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Huawei, wł.

Źródło tekstu: Huawei

Przewiń w dół do następnego wpisu