DAJ CYNK

Pixel Buds: prawdziwie bezprzewodowe słuchawki Google’a

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4306

Pixel Buds: prawdziwie bezprzewodowe słuchawki Google’a

Wśród kilku nowości Google’a, obok nowych smartfonów Pixel 4 i Pixel 4 XL,  a także hybrydowego tabletu Pixelbook Go, pojawiły się również słuchawki Pixel Buds w zupełnie nowej wersji. Teraz są to - zgodnie z wymogami rynku - słuchawki „prawdziwie bezprzewodowe”, bez jakichkolwiek kabelków łączących, co odróżnia je od poprzedniej generacji. Applowskim słuchawkom AirPods przybył nowy, poważny konkurent.

Zobacz: Pixel 4 oraz Pixel 4 XL oficjalnie. Bez rewolucji, ale solidnie
Zobacz: Google pokazuje Pixelbooka Go. Kolejne podejście do tematu Chromebooków

Nowa generacja Pixel Buds to słuchawki „prawdziwie bezprzewodowe”, które mają spłaszczoną, kulistą formę i dostępne są w czterech kolorach: białym, czarnym, pomarańczowym (jak w Pixelach 4) oraz miętowym. Nowe Pixel Buds są odporne na działanie wody i potu

Wewnątrz kryją się dynamiczne przetworniki 12 mm. Nowa generacja wyposażona została w te same funkcje, co oryginalne Pixel Buds, ale teraz całość jest znacznie bardziej poręczna i jak zapewnia Google - świetnie dopasowana do każdego ucha. Nowe Pixel Buds mają zawsze aktywną funkcję Asystenta Google, a także tłumaczenie na żywo, do tego zapewniają kontrolę muzyki. Uzupełnieniem całości jest owalna stacja ładująca.

Zobacz: Asystent Google w słuchawkach Pixel Buds
Zobacz: Wiosenna premiera Apple'a - mata ładująca AirPower. Słuchawki AirPods 2 też są już w drodze

Ciekawą funkcją w słuchawkach Pixel Buds jest dźwięk adaptacyjny, który dynamicznie dostosowuje głośność w zależności od otoczenia, w którym znajduje się ich użytkownik. Teraz powinna poprawić się też jakość połączeń głosowych, ponieważ w każdej słuchawce znajdują się po dwa mikrofony, co pozwoliło zastosować funkcję tłumienia zewnętrznego hałasu. Ciekawym dodatkiem jest także akcelerometr głosowy, który wykrywa mowę poprzez wibracje w kości szczęki.

Google obiecuje, że w nowe słuchawki zapewnią połączenia Bluetooth nawet na dystansie o długości boiska piłkarskiego - to na zewnątrz - lub w trzech pomieszczeniach wewnątrz. Pixel Buds umożliwiają współpracę z każdym urządzeniem z obsługą standardu Bluetooth 4.0. Czas pracy baterii szacowany jest na 5 godzin odtwarzania muzyki, a po zastosowaniu ładującego etui wzrasta do 24 godzin. 

Zobacz: Huawei Watch GT 2 w przedsprzedazy ze słuchawkami FreeLace

W sprzedaży nowe Pixel Buds pojawią się dopiero wiosną przyszłego roku w cenie 179 USD (ok. 700 zł).

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu