DAJ CYNK

Oppo zapowiada prostokątny zegarek. Wygląda znajomo?

Dodane przez: Xyrcon

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 10020

Oppo zapowiada prostokątny smartwatch

Oppo zamierza produkować również smartwatche. Już wiemy, jak będzie wyglądał pierwszy model tej chińskiej marki – bardzo znajomo.

Oppo zapowiadało powiększenie palety urządzeń podczas Oppo Inno Day w grudniu 2019 roku. W czasie wydarzenia na scenie pojawiły się między innymi gogle VR i urządzenia ubieralne. W 2020 roku na rynek ma wejść smartzegarek, smartsłuchawki bezprzewodowe, hub 5G i wspomniane gogle. Już wiemy, jak będzie wyglądał smartzegarek. 

Oppo inspiruje się Apple Watchem

Przy projektowania smartzegarka trzeba odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie: czy ma być prostokątny, czy okrągły? Oppo zgadza się tu z firmami Apple i Xiaomi – stawia na prostokąt z wyraźnie zaokrąglonymi krawędziami.

Zobacz: Jak działa aparat do selfie ukryty pod ekranem? OPPO właśnie to pokazało

Wzornictwo kojarzy się jednoznacznie – to Apple Watch. Jednak Oppo decyduje się na przyciski zamiast koronki. Z boku koperty smartzegarka widać dwa fizyczne przyciski, z czego jeden ma szczelinę, wypełnioną zieloną farbą. To znak rozpoznawczy marki Oppo – ten sam motyw znajdziecie na smartfonach. 

Między przyciskami widoczny jest niewielki otwór. Przypuszczam, że może to być mikrofon do obsługi asystenta głosowego. Innych szczegółów nie znamy. Przypuszczam, że Oppo zastosuje tu eSIM – firma zapowiadała taką możliwość podczas Oppo Inno Day. 

Zobacz: Xiaomi Mi Watch wygląda jak Apple Watch. A nie mówiłem?

Nawet tapeta na grafice demonstracyjnej przypomina projekt firmy Apple. Na zegarku widać godzinę 9:30 i datę – piątek, szósty dzień miesiąca. Nie wiemy, czy ma to jakieś znaczenie, ale akurat 6 marca wypada w piątek. 

Źródło zdjęć: Weibo (Oppo)

Źródło tekstu: Weibo, wł.

Przewiń w dół do następnego wpisu