DAJ CYNK

Jak działa aparat do selfie ukryty pod ekranem? OPPO właśnie to pokazało...

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 8844

Koniec z wysuwanymi modułami, koniec z wycięciami, koniec z dużymi ramkami – nadchodzi czas, gdy aparaty do selfie będą umieszczane pod ekranem. Firma OPPO zademonstrowała nowy prototyp smartfonu, który wyposażony został w taką kamerkę.

Pomysł nie jest oczywiście nowy. Już w czerwcu, podczas targów telekomunikacyjnych MWC Szanghaj 2019 firma OPPO zaprezentowała pomysł na aparat Under-Screen Camera (USC), całkowicie schowany pod powierzchnią wyświetlacza. Później pojawiały się kolejne zapowiedzi, także ze strony innych producentów, ale do realizacji tego rozwiązania w gotowym modelu droga wydawała się wciąż daleka. Wiele jednak wskazuje na to, że nowym, wielkim trendem w roku 2020, obok telefonii 5G, będą właśnie aparaty ukryte pod wyświetlaczem.

Zobacz: Oppo na MWC w Szanghaju: aparat do selfie schowany pod ekranem i MeshTalk

Firma OPPO pokazała nowy prototyp takiego smartfonu na wydarzeniu OPPO INNO DAY 2019 w Szanghaju. Urządzenie prezentuje się naprawdę ciekawie. Poniżej widać zdjęcia jego górnej części – – na pierwszym ekran jest włączony i nie widać obiektywu, na drugim działa aplikacja aparatu. Gdzie jest aparat. W centralnej części tuż przy brzegu ekranu. 

Smartfon uwieczniony też  został na filmikach zamieszczonych na Twitterze i YouTube. Na tym drugim rozwiązanie to zostało zaprezentowane nieco dokładniej (od ok. 2 do 3 minuty).

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Twitter OPPO, Twitter i YouTube Isa Rodriguez

Tagi: oppo
Przewiń w dół do następnego wpisu