DAJ CYNK

Nadchodzi Mi Band 4, a w nim funkcja z droższego Apple Watcha

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 37489

Xiaomi zaprezentuje w tym roku opaskę Mi Band 4. Będzie ona obsługiwać łączność Bluetooth 5.0 LE oraz, w jednej z wersji, NFC. Użytkownicy nowej wersji będą mogli też skorzystać z funkcji EKG, która w ubiegłym roku pojawiła się w czwartej generacji zegarków firmy Apple.

Opaska Mi Band 4, której premierę jeszcze w 2019 roku zapowiedział David Cui, dyrektor finansowy w firmie Huami, otrzymała certyfikat Bluetooth Special Interest Group (Bluetooth SIG). Wariant XMSH08HM będzie obsługiwał NFC, który jest przydatny na przykład do korzystania z płatności zbliżeniowych. Oba warianty wymienione przez Bluetooth SIG będą obsługiwać łączność Bluetooth 5.0 LE, nowszy standard niż w przypadku opaski Mi Band 3 (4.2 LE).

Zobacz: Mi Band 3 robi robotę. Xiaomi liderem sprzedaży elektroniki noszonej w III kwartale 2018 roku
Zobacz: Test opaski Xiaomi Mi Band 3

Według Davida Cui, Mi Band 4 wprowadzi kilka nowych funkcji, których nie było w poprzedniku, nie podał jednak żadnych szczegółów. Spekuluje się, że jedną z tych funkcji będzie EKG (elektrokardiogram), czyli funkcja, która w ubiegłym roku stała się częścią zegarka Apple Watch 4. Nowa opaska, w stosunku do poprzednika, będzie miał większy wyświetlacz oraz ulepszone możliwości śledzenia aktywności.

Zobacz: 4. generacja Apple Watch oficjalnie zaprezentowana
Zobacz: Apple Watch Series 4 nie lubi zmiany czasu z zimowego na letni

To, czym Mi Band 4 wygra z zegarkiem Apple Watch 4, to cena, która zdecydowanie będzie trzycyfrowa (w Polsce). Opaska Mi Band 3 można u nas kupić za nieco ponad 100 zł. Gdy wchodziła na rynek, jej cena wynosiła 199 zł.

Zobacz: Fotopojedynek: Redmi Note 7 vs Honor View20. Czy produkt firmy Xiaomi poradzi sobie ze znacznie droższym konkurentem?
Zobacz: Xiaomi nie przestaje zaskakiwać. Mi A3 dostanie czytnik linii papilarnych w ekranie
Zobacz: Redmi 7 jest już w Polsce. Nasz kraj jest pierwszym, w którym można kupić najnowszy smartfon firmy Xiaomi

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Android Authority, mysmartprice

Źródło tekstu: mysmartprice

Przewiń w dół do następnego wpisu