DAJ CYNK

Xiaomi nie przestaje zaskakiwać. Mi A3 dostanie czytnik linii papilarnych w ekranie

22.03.2019

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4987

Ważne 0

0

Xiaomi jest w ostatnich tygodniach na fali. Marka Redmi sprzedaje się jak świeże bułeczki, seria Mi zabija konkurencję niską cenę. Ale to nie koniec dobrych informacji na temat chińskiej firmy. Do kolejny dosłownie dokopali się specjaliści z XDA Developers.

Znaleźli oni informacje w nowych modelach Xiaomi w plikach powiązanych z programem Android One. Mowa tutaj o smartfonach pyxis, bamboo_sprout oraz cosmos_sprout. Dwa pierwsze modele maja być smartfonami Xiaomi Mi A3 oraz A3 Lite, z kolei ostatni to następca modelu Mi 6X lub Mi 7X.

Zobacz: Xiaomi zarabia więcej mimo spowolnienia chińskiego rynku. Podstawowy cel na ten rok to globalna ekspansja

Każdy z nich zostanie wyposażony w czytnik linii papilarnych umieszczony w ekranie. Oznacza to, że cecha zarezerwowana do tej pory dla modeli z wyższej półki pojawi się w smartfonach, których cena na polskim rynku może nie przekroczyć 1000 zł. Będzie to oczywiście prostsza wersja czytnika, czyli optyczna. Do działania nie wymaga ona zastosowania drogiego ekranu OLED. Ten wariant czytnika działa w oparciu o aparat umieszczony pod powierzchnią wyświetlacza, który dokładnie skanuje odcisk palca.

Zobacz: Redmi 7 jest już w Polsce. Nasz kraj jest pierwszym, w którym można kupić najnowszy smartfon firmy Xiaomi

Specjalistom z XDA Developers udało się też dotrzeć do informacji na temat przedniego aparatu smartfonów, którym będzie zupełnie nowy sensor o rozdzielczości 32 Mpix. W kwestii specyfikacji wiadomo też, że najprawdopodobniej wszystkie trzy modele otrzymają układy Qualcommu z serii Snapdragon 600 lub Snapdragona 710.

Zobacz: Fotopojedynek: Redmi Note 7 vs Honor View20. Czy produkt firmy Xiaomi poradzi sobie ze znacznie droższym konkurentem?

Źródło tekstu: XDA Developers; wł

Komentarze
Zaloguj się