DAJ CYNK

4. generacja Apple Watch oficjalnie zaprezentowana

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4671

Firma Apple zaprezentowała kolejną generację zegarków Apple Watch. Zegarek ma być "strażnikiem naszego zdrowia".

Większy wyświetlacz

Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy po spojrzeniu na nowe zegarki Apple'a to wyświetlacz. Ekran zajmuje niemal całą powierzchnię przedniego panelu i ba zaokrąglone boki. Wyświetlacz został powiększony o 35% w stosunku do poprzednika w zegarku z kopertą 40mm oraz 32% w większym zegarku z kopertą 44mm.

Nowe tarcze

Nowy zegarek, to również nowe "amazing" tarcze. Będąc poważnym, naprawdę efektowne tarcze, przynajmniej na zaprezentowanych animacjach. Mamy do wyboru m.in. ogień, wodę lub masę wskaźników monitorujących naszą aktywność.

Nowe pokrętło

Apple Watch jest wyposażony w cyfrowe pokrętło. Zastosowana nowa technologia sprzężenia zwrotnego ma imitować korzystanie z prawdziwego pokrętła mechanicznego. Przekręcanie go wywoła charakterystyczne kliknięcie. Dotknięcie koronki będzie uruchamiać bardzo ważną funkcję zegarka, o której za moment.

Poprawiony rozkład elementów, wygodniejsze prowadzenie rozmów

Głośnik nowego Apple Watch jest 50% głośniejszy niż w przypadku poprzednika. Mikrofon został z kolei przeniesiony na przeciwległy bok obudowy, dzięki temu nie zagłusza się razem z głośnikiem. Spód zegarka został pokryty szafirowym szkłem.

Nowy układ Apple S4 i WatchOS 5

Sercem nowego zegarka Apple'a jest 64-bitowy układ Apple S4 z 2-rdzeniowym procesorem. Ma on być dwa razy szybszy od poprzednika. Wraz z zegarkiem debiutuje nowa wersja systemu WatchOS, oznaczona cyfrą 5.

Zegarek wykryje upadek

Dzięki zastosowaniu nowego, poprawionego akcelerometru i żyroskopu Apple Watch będzie w stanie wykryć upadek użytkownika. Jeśli po upadku nie podniesiemy się przez minutę, zegarek zadzwoni na numer alarmowy oraz wyśle pod ustalone numery wiadomość SOS wraz z naszą lokalizacją. To bardzo dobre rozwiązanie, szczególnie dla osób starszych.

Bardzo zaawansowany pulsometr

Apple Watch wyśle nam powiadomienie, jeśli nasze serce zacznie bić nie tylko zbyt szybko, ale również zbyt wolno. Najważniejszą nowością w pulsometrze jest jednak wbudowany elektrokardiogram (EKG). Wystarczy przytrzymać palec na pokrętle zegarka aby uruchomić tę funkcję. Apple Watch wykryje również migotanie przedsionków.

Akumulator wytrzyma tyle samo

Akumulator zegarka musiał zostać powiększony, skoro przy dodaniu nowych funkcji jest w stanie działać tyle samo co Apple Watch 3. generacji. Mówimy tutaj o całym dniu pracy, co dla Apple'a oznacza 18 godzin. W przypadku korzystania z GPS-u zegarek wytrzyma 6 godzin.

Dużo kolorów, nowe warianty do wybory i cena

Zacznijmy od ceny. Apple Watch 4. generacji będzie kosztować 399 dolarów w wersji GPS i 499 dolarów w wersji LTE. Cena trzeciej generacji zegarka spadnie do 279 dolarów.

Dostępne będą przeróżne warianty zegarka w różnych kolorach i z różnymi bransoletami. Do gustu przypadła mi wersja z bransoletą z meshu. Paniom powinna spodobać się wersja z długim paskiem, który można owinąć wokół ręki dwukrotnie. To rozwiązanie znane w zegarkach modowych, np. Michaela Korsa. Dostępna będzie też wersja sportowa, zrobiona we współpracy z Nike.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: wł

Przewiń w dół do następnego wpisu