DAJ CYNK

MWC 2019: osiem nowych telefonów marki Energizer z systemem KaiOS

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 8035

Firmy Avenir Telecom, licencjobiorca marki Energizer, oraz KaiOS Technologies, producent systemu KaiOS, ogłosiły nawiązanie współpracy oraz zapowiedziały nadejście ośmiu nowych telefonów Energizer pracujących pod kontrolą systemu KaiOS.

- Te telefony Energizer są przeznaczone dla początkujących użytkowników, którzy potrzebują łatwego w użyciu, ergonomicznego i niedrogiego urządzenia. Ta koncentracja na rozszerzaniu dostępu do przystępnych rozwiązań jest zgodna z misją Kai, polegającą na likwidacji przepaści cyfrowej, dlatego cieszymy się, że możemy współpracować z Avenir Telecom i służyć tak ważnemu segmentowi użytkowników.

- powiedział Sebastien Codeville, CEO KaiOS Technologies,

Nowe telefony komórkowe marki Energizer, z sugerowanymi cenami zaczynającymi się od 29,99 euro za sztukę (około 130 zł), będą pracować pod kontrolą systemu KaiOS. Wśród zainstalowanych fabrycznie aplikacji znajdzie się sklep KaiStore, a także między innymi Asystent Google, Facebook, Mapy Google, YouTube i Twitter. Urządzenia będą dostępne od czerwca 2019 roku, natomiast obejrzeć je będzie można podczas zbliżających się targów Mobile World Congress, które odbędą się w Barcelonie w dniach 25-28 lutego bieżącego roku.

- Z 450 milionami sztuk sprzedanymi w 2017 roku, rynek telefonów komórkowych ("feature phone) kwitnie. Z niecierpliwością czekamy na uruchomienie pierwszych telefonów Energizer z systemem KaiOS i dalszy rozwój tego rynku, szczególnie w krajach rozwijających się. Poprzez integrację oprogramowania KaiOS z naszymi telefonami komórkowymi Energizer jesteśmy w stanie zaoferować "inteligentne feature phones", pomagające łączyć populacje, w których dostęp do Internetu jest ograniczony; czyni to je preferowanym wyborem wśród konsumentów.

- powiedział Jean-Daniel Beurnier, CEO Avenir Telecom.

Obecnie z KaiOS korzysta ponad 50 milionów użytkowników w ponad 100 krajach.

Zobacz: Maxcom MK241 - test klasycznego telefonu z systemem KaiOS
Zobacz: MWC 2019: Energizer Mobile pokaże 26 nowych urządzeń. Wśród nich składany smartfon i telefon z akumulatorem 18000 mAh
Zobacz: Nokia N9 może powrócić z systemem KaiOS

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Avenir Telecom

Przewiń w dół do następnego wpisu