DAJ CYNK

Nokia N9 może powrócić z systemem KaiOS

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5552

Oryginalna Nokia N9

Firma HMD Global, odpowiedzialna od 2016 roku za smartfony marki Nokia, chce wydać nową wersję kolejnego klasyka fińskiej marki. Tym razem będzie to model N9, którego design został później wykorzystany przy projektowaniu niektórych Lumii.

HMD Global wypuścił już na rynek kilka modeli telefonów wzorowanych na klasycznych Nokiach z dawnych lat. Podczas targów CES 2019 w Las Vegas, firma Google pokazała gigantyczną wystawę pokazującą urządzenia obsługujące Asystenta Google. Wśród nich znalazły się trzy telefony z systemem KaiOS: JioPhone, Nokia 8110 oraz coś, co przypominało dawną Nokię N9.

Tajemniczy telefon ma logo Nokii, a ponieważ trafił do gabloty z urządzeniami z systemem KaiOS, można wnioskować, że i na jego pokładzie jest taki system zainstalowany. Asystent Google jest dostępny dla smartfonów z Androidem oraz dla telefonów z KaiOS. Oryginalna Nokia N9 pracował pod kontrolą systemu MeeGo, który został dosyć szybko porzucony jako nieperspektywiczny. Nokia postawiła wtedy na system Windows Phone, co nie skończyło się najlepiej.

Zobacz: Nokia 8.1 Plus z otworem na aparat zamiast wcięcia w ekranie. Wiarygodne źródło wycieku renderów
Zobacz: MWC2018: HMD Global prezentuje Nokie 8110 4G
Zobacz: Skopiowali Nokię 3310, skopiowali Galaxy S9, teraz czas na BlackBerry Key2

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: GizmoChina, wł

Źródło tekstu: GizmoChina

Przewiń w dół do następnego wpisu