DAJ CYNK

mPay będzie obsługiwał płatności za parkowanie w Warszawie. Spółka okazała się najlepsza w przeprowadzonym przetargu

08.02.2019

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4217

Ważne 0

0

mPay okazał się najlepszy w zakończonym przetargu na płatności mobilne w warszawskiej strefie parkowania, uzyskując 100 punktów na 100 możliwych do uzyskania. System spółki pozwala kierowcom między innymi wybierać spośród czterech metod parkowania, korzystać z geolokalizacji oraz dokonywać płatności bez potrzeby pamiętania o zasilaniu elektronicznej portmonetki.

Aplikacja mobilna mPay jest dobrze znana w Warszawie. Za jej pomocą można między innymi kupować bilety ZTM i WKD, a także do ZOO oraz na przejazdy pociągami Kolei Mazowieckich. System płatności za parkowanie, dostarczany przez mPay, działa już z powodzeniem w kilkudziesięciu innych miastach na terenie całej Polski, w tym w Gdańsku, Łodzi, Krakowie, Poznaniu i Rzeszowie. Teraz do tej listy dołączy Warszawa.

Aby skorzystać z możliwości płacenia za parkowanie przy użyciu systemu mPay, wystarczy na smartfonie z systemem Android lub iOS zainstalować darmową aplikację mPay. Linki do niej znajdziemy między innymi na stronie www.app.mpay.pl.

- mPay pozwala zapłacić za parkowanie kartą płatniczą i zlokalizować samochód na podstawie współrzędnych GPS. Usługę parkowania opracowaliśmy w ubiegłym roku od nowa, aby dostosować się do obecnych oczekiwań klientów i maksymalnie uprościć parkowanie przez komórkę. mPay jest pierwszą w Polsce firmą, która wprowadziła płatności mobilne na skalę masową. Mamy ogromne doświadczenie zdobyte w wielu miastach i od lat działamy również w Warszawie, m.in. jako operator płatności za bilety komunikacji miejskiej.

- powiedział Krzysztof Hejduk, prezes zarządu mPay S.A.

Aplikacja mPay umożliwia opłacenie parkowania na czas, na kwotę oraz bez limitu. Ostatnia opcja pozwala zapomnieć o konieczności konieczności przewidywania, jak długo zajmie nam postój i płacimy tylko za faktyczny czas jego trwania. Wystarczy, że wysiadając z auta naciśniemy przycisk "start", a po powrocie "stop". Jeżeli kierowca sam nie zatrzyma naliczania opłaty w stołecznej strefie, system zrobi to za niego automatycznie o godzinie 18:00, kiedy opłaty przestają być pobierane.

Dodatkowo w aplikacji w dowolnym momencie sprawdzimy aktualny koszt parkowania, ile czasu upłynęło od jego rozpoczęcia oraz kiedy zostanie ono zakończone. Możemy też skorzystać z geolokalizacji. Aplikacja sama określa właściwe miasto, jak również pomaga odnaleźć zaparkowane auto. Służy do tego funkcja "Znajdź auto", z pomocą której zlokalizujemy samochód na podstawie współrzędnych GPS.

Zobacz: Kraków - za parkowanie zapłacisz aplikacją mPay
Zobacz: Bilet na pociąg Kolei Mazowieckich kupimy w aplikacji mPay
Zobacz: Kradną za pomocą Blika. Jak nie dać się oszukać?

Źródło tekstu: mPay

Komentarze
Zaloguj się