DAJ CYNK

LG Velvet 4G pojawia się w Europie

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3579

LG Velvet

Półtora miesiąca temu pisaliśmy na temat wersji 4G najnowszego średniopółkowca LG. Teraz LG Velvet 4G oficjalnie pojawił się w Europie.

LG Velvet był swoistym przełomem dla koreańskiej firmy. Do tej pory LG twardo trzymał się swojego zwyczaju prezentowania dwóch flagowców rocznie. Jeden z nich należał do serii V, drugi natomiast do serii G. Na rynku flagowców jednak jest dość ciasno i naprawdę ciężko walczyć  z takimi konkurentami jak Apple, Huawei czy Samsung. Nie bez przyczyny flagowce LG często miały tak korzystną cenę - taniały bardzo szybko. Odpadało też skierowanie się w kierunku średniej półki, tam niepodzielnie rządzą takie marki jak Xiaomi i Realme. Miejsce flagowca z serii G zajął zatem świetnie wyposażony średniopółkowiec LG Velvet. Doprecyzujmy jednak - to zdecydowanie wyższa część średniej półki.

O wiele bardziej budżetowe rozwiązanie pojawiło się jednak w Europie właśnie teraz. To LG Velvet 4G, który właśnie pojawił się w Niemczech. Na terenie kraju naszych zachodnich sąsiadów wersja 5G kosztuje bowiem 650 euro, natomiast wariant 4G kosztuje 499 euro. Ceną za to jest inny układ - miejsce Snapdragona 765G zajmuje bowiem Snapdragon 845. Oba układy są bardzo podobne w kwestii CPU, a w kwestii GPU nawet Snapdragon 845 sprawuje się lepiej. Niestety, Snapdragon 845 powstał w technologii 10 nm, a Snapdragon 765G w technologii 7 nm. Oznacza to, że układ 5G jest o wiele bardziej efektywny choćby pod względem energetycznym. Zastosowany układ jest jedyną różnicą pomiędzy obiema wersjami telefonu.

Zobacz LG Velvet już jest w Polsce! Cena niższa niż się obawialiśmy
Zobacz LG Velvet 4G ma Snapdragona 845 i jest o 20% tańszy niż wersja 5G

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: phonearena

Przewiń w dół do następnego wpisu