DAJ CYNK

Jeden z modeli Redmi K40 będzie miał najnowszego MediaTeka

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 1805

Nowy MediaTek już niedługo

Już niedługo pojawi się nowy najmocniejszy układ tajwańskiego MediaTeka. Poznaliśmy też jeden ze smartfonów, które będzie on napędzał. To Redmi K40.

Już za kilka dni oficjalnie zadebiutuje flagowy układ MediaTeka. Do tej pory tajwański producent był obecny szeroko tylko w niższej i średniej półce cenowej, teraz jednak coraz odważniej sięga on po segment, który do tej pory był jedynowładztwem Qualcommu. Już dwudziestego stycznia oficjalnie pojawi się nowy układ z serii Dimensity. Nie będzie to jeszcze pełnoprawny rywal Snapdragona 888 i Exynosa 2100 - nowy Mediatek zaoferuje moc na poziomie zeszłorocznego Snapdragona 865. To jednak i tak dobry wynik. Nowy układ na pewno będzie napędzać jeden z modeli wchodzących w skład nadchodzącej serii Redmi K40.

Nie powinno to dziwić, już w zeszłym roku Redmi K30 Ultra miał MediaTeka Dimensity 1000+, natomiast Redmi K30 Pro miał Snapdragona 865. Nowy wyrób MediaTeka będzie wykonany w technologii 6 nm, a jego głównym rdzeniem będzie podkręcony Cortex-A78 taktowany zegarek 3 GHz. Trzy inne rdzenie Cortex-A78 będą z kolei miały taktowanie 2,6 GHz. Cztery pozostałe rdzenie Cortex-A55 będą z kolei taktowane zegarem 2 GHz. Grafiką zajmie się z kolei Mali-G77. 

Zobacz: MediaTek pokaże nowe układy 20 stycznia
Zobacz: Xiaomi aktualizuje Redmi 7A, Redmi 8 i Redmi 8A do MIUI 12

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: android authority, wl

Przewiń w dół do następnego wpisu