DAJ CYNK

Jabra, Fresh 'n Rebel oraz muzyczne ciekawostki targów IFA 2019

11.09.2019

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4436

Ważne 0

0

Na targach IFA nie zabrakło silnej grupy producentów sprzętu grającego. Odwiedziliśmy przede wszystkim znane nam marki Jabra, Fresh 'n Rebel oraz Sennheiser.

Jabra i Jabra Elite 75T

Flagowym produktem Jabry podczas targów IFA były nowe słuchawki z serii Elite, model Elite 75T. To naprawdę zadziwiające jak producenci tego typu sprzętu są w stanie dosłownie upchnąć w tak małej obudowie tyle elektroniki, która zapewnia jednocześnie wysoką jakość dźwięku, ale również prowadzonych rozmów. Nie wspominając już o tym, że wg deklaracji producenta Jabra Elite 75T wyraźnie przewyższa konkurencję pod względem czasu działania, który na pojedynczym ładowaniu ma wynosić 7,5 godziny oraz do 28 godzin w parze z pokrowcem ładującym.

Model Elite 75T jest mniejszy niż poprzednicy i podobne konstrukcje Jabry, co było możliwe dzięki zastosowaniu nowego układu Bluetooth, który zajmuje mniej miejsca oraz oferuje większą energooszczędność. Dzięki temu możliwe było stworzenie mniejszej obudowy, a jednocześnie udało się w niej zmieścić pozostałe elementy, takie jak głośniki i mikrofony. Jak zapewnia Jorgen Daucke, menadżer produktu Jabry, odpowiednie ułożenie elementów przypominało grę w Tetrisa.

Wygląd słuchawek niewiele zmienił się w stosunku do modelu Elite 65T, ale są one wyraźnie mniejsze, zachowując przy tym równie wysoką jakość użytych materiałów.

Zobacz: IFA 2019: Jabra prezentuje Elite 75t - słuchawki prawdziwie bezprzewodowe czwartej generacji
Zobacz: Jabra PanaCast - wideokonferencje w 4K pod okiem sztucznej inteligencji
Zobacz: Jabra Elite Active 65T - test dousznych słuchawek bluetooth o sportowych aspiracjach

Stylowy Fresh 'n Rebel

Stylowy - to idealny wyraz obrazujący wszystko, co marka Fresh 'n Rebel prezentowała podczas targów. Stylowe słuchawki, stylowe głośniki... to wszystko było naprawdę miłe dla okna.

Flagowym produktem marki były słuchawki Clam ANC DGTL, które cechuje poprawiona redukcja hałasu oraz system głośników umieszczonych na zewnątrz i wewnątrz słuchawek. Ciekawym dodatkiem są też poduszki nauszników pochłaniające wilgoć.

Oprócz słuchawek nausznych na stoisku można było znaleźć mniejsze konstrukcje, zbliżone kształtem do Apple AirPods, jak również bardzo ładne, wodoszczelne głośniki obszyte przyjemną w dotyku tkaniną.

Zobacz: Fresh 'n Rebel prezentuje słuchawki Clam ANC DGTL z ulepszoną redukcją szumów
Zobacz: Fresh ‘n Rebel przedstawia wodoodporny głośnik Rockbox Bold S

Potężna Yamaha i bardzo elegancki Sennheiser

Yamaha jak zwykle przywiozła ze sobą całą gamę produktów dla domu. Nie zabrakło wielkich zestawów głośników, potężnych amplitunerów, jak i gramofonów.

Ciekawostką, która pojawiła się również podczas ubiegłorocznych targów są cyfrowe instrumenty. To idealne rozwiązanie dla osób, które chcą kupić dziecku instrument, ale powiedzmy sobie szczerze, niezbyt mają ochotę go słuchać. Bo nie ma nic lepszego jak niemal bezgłośna perkusja, której dźwięk słychać tylko w słuchawkach. Chyba, że podłączymy ją do głośników.

Na stoisku Sennheisera bardzo zaciekawiły mnie słuchawki Momentum 3 Wireless. Już dawno nie spotkałem się z tak eleganckimi słuchawkami. Hasło - podaruj sobie odrobinę luksusu idealnie pasowałoby do ich kampanii reklamowej. Ale oprócz wyglądu w słuchawkach liczy się też dźwięk. A na ten raczej nie trzeba będzie narzekać, bo Momentum 3 Wireless oferują bardzo głęboki dźwięk z przyjemnym, dynamicznym basem i ładnie komponującymi się z nim tonami wysokimi.

Zobacz: Test Sennheiser Momentum True Wireless. Najwyższa półka bezprzewodowego dźwięku
Zobacz: Sony Xperia 5 na targach IFA 2019. Smartfon niepozorny, ale wzbudzający ciekawość
Zobacz: Zegarki Grupy Fossil na targach IFA 2019

 

Źródło tekstu: wł

Przewiń w dół do następnego wpisu