DAJ CYNK

Jabra PanaCast - wideokonferencje w 4K pod okiem sztucznej inteligencji

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6290

Jabra szykuje się do premiery urządzenia PanaCast. To sprzęt do wideokonferencji oferujący panoramiczny obraz w rozdzielczości 4K oraz wsparcie sztucznej inteligencji.

Jabra PanaCast to urządzenie wyposażone w trzy kamery o rozdzielczości 13 Mpix, które obejmują 180-stopniowy, panoramiczny kadr. Obraz z wszystkich trzech kamer jest łączony w jeden, a szeroki kąt widzenia pozwala uczestniczyć w połączeniu większej liczbie osób. Przy czym każda z nich może być widoczna na obrazie.

Zobacz: Jabra staje w szranki z Bose i Sony? Słuchawki Elite 85h mają się adaptować do otoczenia. Producent odświeża też serię Jabra Move

Nad przetwarzaniem obrazu, w tym wykrywaniu osób w kadrze (w odległości do 12 metrów), czuwa sztuczna inteligencja. Pozwala ona również na dostarczanie danych liczbowych, które organizacje mogą wykorzystać do informowania o decyzjach, zmianach w kalendarzu, wykorzystania przestrzeni i zarządzania zasobami lub do zautomatyzowania zarządzania energią obiektów. Takich jak monitory telewizyjne, oświetlenie, sprzęt do wideokonferencji i inne. Technologia będzie dostępna za pośrednictwem Jabra PanaCast API, kompatybilnego z systemem operacyjnym Windows, i może być używana na dużych obszarach, takich jak sale lekcyjne, audytoria i zgromadzenia ogólne.

PanaCast to nie tylko obraz, ale również dźwięk. Urządzenie rejestruje obraz w pełnym zakresie 360 stopni oraz jest w stanie generować go w taki sam sposób. Dodatkowo można je sparować z różnymi głośnikami, przy czym Jabra rekomenduje oczywiście własne rozwiązania z serii Jabra Speak.

Zobacz: Jabra Elite Active 65T - test dousznych słuchawek bluetooth o sportowych aspiracjach

Jabra PanaCast to urządzenie typu plug-and-play, więc pozwala na proste podłączenie i konfigurację, dzięki czemu nie musi być umieszczone w jednym, konkretnym pomieszczeniu. Jest też kompatybilne z popularnymi rozwiązaniami opartymi na chmurze, m.in. Microsoft Teams, Skype, Zoom, Cisco WebEx, Slack, Google Hangouts, GoToMeeting, Unify Circuit i BlueJeans.

Zobacz: Recenzja Jabra Move Style Edition - połączenie prostoty i przystępnej ceny to nadal najlepsza recepta na sukces

Światowa premiera Jabra PanaCast została zaplanowana na sierpień 2019 roku. Cena urządzenia to 895 euro.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Jabra

Przewiń w dół do następnego wpisu