DAJ CYNK

Jabra PanaCast - wideokonferencje w 4K pod okiem sztucznej inteligencji

08.07.2019

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4924

Ważne 0

0

Jabra szykuje się do premiery urządzenia PanaCast. To sprzęt do wideokonferencji oferujący panoramiczny obraz w rozdzielczości 4K oraz wsparcie sztucznej inteligencji.

Jabra PanaCast to urządzenie wyposażone w trzy kamery o rozdzielczości 13 Mpix, które obejmują 180-stopniowy, panoramiczny kadr. Obraz z wszystkich trzech kamer jest łączony w jeden, a szeroki kąt widzenia pozwala uczestniczyć w połączeniu większej liczbie osób. Przy czym każda z nich może być widoczna na obrazie.

Zobacz: Jabra staje w szranki z Bose i Sony? Słuchawki Elite 85h mają się adaptować do otoczenia. Producent odświeża też serię Jabra Move

Nad przetwarzaniem obrazu, w tym wykrywaniu osób w kadrze (w odległości do 12 metrów), czuwa sztuczna inteligencja. Pozwala ona również na dostarczanie danych liczbowych, które organizacje mogą wykorzystać do informowania o decyzjach, zmianach w kalendarzu, wykorzystania przestrzeni i zarządzania zasobami lub do zautomatyzowania zarządzania energią obiektów. Takich jak monitory telewizyjne, oświetlenie, sprzęt do wideokonferencji i inne. Technologia będzie dostępna za pośrednictwem Jabra PanaCast API, kompatybilnego z systemem operacyjnym Windows, i może być używana na dużych obszarach, takich jak sale lekcyjne, audytoria i zgromadzenia ogólne.

PanaCast to nie tylko obraz, ale również dźwięk. Urządzenie rejestruje obraz w pełnym zakresie 360 stopni oraz jest w stanie generować go w taki sam sposób. Dodatkowo można je sparować z różnymi głośnikami, przy czym Jabra rekomenduje oczywiście własne rozwiązania z serii Jabra Speak.

Zobacz: Jabra Elite Active 65T - test dousznych słuchawek bluetooth o sportowych aspiracjach

Jabra PanaCast to urządzenie typu plug-and-play, więc pozwala na proste podłączenie i konfigurację, dzięki czemu nie musi być umieszczone w jednym, konkretnym pomieszczeniu. Jest też kompatybilne z popularnymi rozwiązaniami opartymi na chmurze, m.in. Microsoft Teams, Skype, Zoom, Cisco WebEx, Slack, Google Hangouts, GoToMeeting, Unify Circuit i BlueJeans.

Zobacz: Recenzja Jabra Move Style Edition - połączenie prostoty i przystępnej ceny to nadal najlepsza recepta na sukces

Światowa premiera Jabra PanaCast została zaplanowana na sierpień 2019 roku. Cena urządzenia to 895 euro.

Źródło tekstu: Jabra