DAJ CYNK

Jabra staje w szranki z Bose i Sony? Słuchawki Elite 85h mają się adaptować do otoczenia. Producent odświeża też serię Jabra Move

Sebastian Górski

Sprzęt

Na rynku bezprzewodowych słuchawek nausznych z systemem redukcji szumów zaczyna przybywać ciekawych produktów. Swój postanawia dorzucić Jabra w postaci całkiem nowego modelu Elite 65h, który debiutuje wraz z odświeżoną serią Jabra Move na targach CES 2019 w Las Vegas.

Jeśli chodzi o aktywną redukcję szumów w słuchawkach bezprzewodowych, trudno jest dorównać jakości serwowanej przez produkty Bose czy Sony. Swój kawałek tortu w tym segmencie rynku próbuje teraz zdobyć Jabra. Będzie przekonywać do siebie nowym modelem Elite 85h korzystającym z technologii AI firmy audEERING. Za sprawą mechanizmów wykorzystującej potencjał sztucznej inteligencji  "dźwięk w słuchawkach automatycznie dostosowuje się do otoczenia".

Chodzi tu oczywiście o wspomnianą aktywną redukcję szumów (ANC - Active Noise Cancelling), która przydaje się szczególnie w otoczeniu o stałym natężeniu hałasu. Za sprawą rozwiązania o nazwie Jabra SmartSound sprzęt ma sam reagować na zmiany otoczenia i dostosowywać parametry tłumienia.

Producent zapewnia, że nawet przy stale włączonym ANC bateria słuchawek Elite 85h powinna nam wystarczyć na 32 godziny pracy. Jabra Elite 85h będzie kosztować w Polsce 1299 zł.

Zobacz: Creative SXFI AIR - nowe słuchawki z technologią Super X-Fi dla graczy mobilnych, pecetowych i konsolowych
Zobacz: Xiaomi pokazuje Apple jak robi się dobre słuchawki. Mi AirDots Pro lepiej izolują dźwięk niż AirPods i kosztują tylko 220 zł
Zobacz: Test słuchawek LG Tone Platinum SE. Wybitny dźwięk, wygodna konstrukcja i Asystent Google

Nieco bardziej przystępną cenowo propozycją bezprzewodową ma być Jabra Move Style (do kupienia w Polsce za 429 zł). Tutaj czas pracy na baterii powinien osiągać 14 godzin. Możemy też liczyć na nowe wersje kolorystyczne - Titanium Black, Gold Beige i Navy. Oba produkty powinny trafić na sklepowe półki w drugim kwartale tego roku. Wiemy już, że jadą do nas na testy, więc nie omieszkamy sprawdzić czy Jabra ma szansę wbić się do ścisłej czołówki okupowanej przez Bose i Sony.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: informacja prasowa

Źródło tekstu: informacja prasowa