DAJ CYNK

Creative SXFI AIR - nowe słuchawki z technologią Super X-Fi dla graczy mobilnych, pecetowych i konsolowych

Sebastian Górski

Sprzęt

Creative Technology rozszerza gamę akcesoriów ze wsparciem dla technologii emulacji dźwięku przestrzennego Super X-Fi. W ofercie producenta debiutują dwa modele słuchawek przeznaczonych dla graczy mobilnych, pecetowych i konsolowych - SXFI AIR i SXFI AIR C.

Słuchawki Creative SXFI AIR komunikują się ze sprzętem mobilnym, pecetami oraz konsolami przez Bluetooth 4.2 albo połączenie kablowe USB. Przy użyciu drugiej metody połączenia zyskujemy emulację dźwięku przestrzennego 7.1 za sprawą technologii Super X-Fi. Dodatkowym wyróżnikiem sprzętu jest obecność gniazda dla kart pamięci microSD. Możemy załadować na nośnik ulubioną muzykę i na spacer wybrać się bez źródła dźwięku w kieszeni. Wbudowany w słuchawki odtwarzacz obsługuje pliki w formatach MP3, WMA, WAVE oraz FLAC.

Sterowanie pracą Creative SXFI AIR odbywa się dotykowoprzez przesuwanie palcami po panelu na muszli słuchawki. Znajdziemy tam również odłączany mikrofon NanoBoom. Z kolei przyciskiem SXFI włączamy i wyłączamy dźwięk przestrzenny. Duże 50-milimetrowe przetworniki neodymowe otulono w siateczkową tkaninę i piankowe podkładki dopasowujące się do głowy. Wyróżnik wizualny stanowią też podświetlane panele LED.

Drugi model nowych słuchawek to nieco tańsze Creative SXFI AIR C, które oferują wyłącznie połączenie kablowe USB, nie mają gniazda microSD oraz sterowania dotykiem. Odłączany mikrofon ClearComms zaprojektowano do komunikacji w trakcie grania.

Zobacz: Apple wypuszcza specjalną edycję Beats Solo3 Wireless z okazji Nowego Roku. Co w nich takiego specjalnego?
Zobacz: JerryRigEverything sprawdza co ma w środku Asus ROG Phone. Gdzie jest komora parowa?
Zobacz: Huawei pokazał w Londynie 4 nowe smartfony z rodziny Mate 20. Mate 20 X jest największy i przeznaczony dla graczy

Creative SXFI AIR w przedsprzedaży wyceniono na 159,99 euro, zaś Creative SXFI AIR C na 129,99 euro. Sprzęt zostanie oficjalnie pokazany na targach CES w Las Vegas w dniach 8 - 11 stycznia.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: materiały prasowe

Źródło tekstu: materiały prasowe