DAJ CYNK

Apple. Pobierzesz nową aktualizację? Stracisz ważną funkcję

Patryk Łobaza (BlackPrism)

Sprzęt

Planujesz pobrać aktualizację iPadOS 16? Możesz chcieć się wstrzymać. Okazuje się, że nowa wersja systemu pozbawi twojego iPada ważnej funkcji i poniekąd wykluczy go z wygodnego ekosystemu.

Wiele osób decyduje się na zakup produktów Apple nie ze względu na innowacje czy wydajność, lecz wygodny ekosystem, który od wielu lat jest mocnym atutem tej marki. Gigant z Cupertino nie ogranicza się wyłącznie do smartfonów, tabletów i MacBooków, w jego ofercie można znaleźć mnogość inteligentnych urządzeń elektronicznych, które ułatwiają zarządzanie gospodarstwem domowym. Przyjazny ekosystem sprawia, że można wszystko kontrolować jednym kliknięciem z poziomu głównego urządzenia.

iPad wykluczony z HomeKit

Do tej pory głównym kontrolerem ekosystemu tzw. HomeKit Hubem mogły być trzy urządzenia: Apple TV, HomePod i właśnie iPad. Już za niedługo zarządzanie domowym ekosystemem nie będzie możliwe z pozycji iPada. Najbliższej jesieni odbędzie się premiera oprogramowania iPadOS 16, które sprawi, że urządzenie Apple nie będzie już mogło służyć jako Homekit Hub.

Informacja o tym została odnaleziona w kodzie iPadOS 16 przez Steve'a Mosera z MacRumors. Użytkownicy iPadów, którzy wykorzystywali urządzenie jako HomeKit Hub, po zaktualizowaniu systemu zobaczą komunikat informujący, że iPad nie może już pełnić funkcji kontrolera domowego ekosystemu. 

Zobacz: iPhone 14 Max z najlepszą baterią w nowej serii smartfonów Apple
Zobacz: Samsung prezentuje czujnik Isocell HP3 200 Mpix

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock

Źródło tekstu: MacRumors