DAJ CYNK

Huawei rejestruje nowe znaki towarowe. Czeka nas filmowy Mate 30 Pro

21.07.2019

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 12503

Ważne 0

0

Firma Huawei zarejestrowała w Europie dwa nowe znaki towarowe. Ich nazwy oraz opisy jednoznacznie sugerują, że nadchodzący Mate 30 Pro może być smartfonem ukierunkowanym głównie na nagrywanie filmów.

17 lipca w EUIPO (European Union Intellectual Property Office) firma Huawei zarejestrowała dwa znaki towarowe - Cine-Lens oraz Camera Matrix. W opisie tego pierwszego czytamy, że nazwa odnosi się do - fotografii kinowej, soczewki optycznej do nagrywania, odtwarzania i przetwarzania dźwięku, obrazów i / lub danych. Już poprzednie smartfony z rodziny Mate oferowały w stosunku do serii P nie tylko poprawioną jakość zdjęć, ale również wyraźny progres w kwestii jakości nagrywanych filmów. Mate 30 Pro zapewne nie będzie wyjątkiem, a filmowanie może stać się jedną z jego głównych cech.

Zobacz: Hongmeng OS nie jest przeznaczony dla smartfonów - twierdzi Huawei

Camera Matrix ma w opisie tylko dwa wyrażenia - soczewki optyczne oraz smartfony. Jak sugeruje portal GSMArena, może mieć to związek z konkretnym układem obiektywów. Matrix, czyli macierz w matematyce, oznacza układ liczb, symboli lub wyrażeń zapisanych w postaci prostokątnej tablicy.

Zobacz: 260 milionów sprzedanych smartfonów Huawei w 2019? Na to wskazują prognozy

Na temat Mate'a 30 Pro cały czas mamy niewiele informacji. Niejasna jest konkretna liczba aparatów, choć najczęściej mówi się o czterech lub pięciu. Nie wiadomo też, czy smartfon zostanie wyposażony w peryskopowy obiektyw, taki sam jak ten w modelu P30 Pro. Ostatnie doniesienia mówią też o ekranie, który będzie bardzo mocno zakrzywiony na bocznych krawędziach, a w jego górnej części znajdzie się bardzo duże wcięcie. Wymaga tego konieczność zmieszczenia w nim szeregu czujników, w tym odpowiedzialny za zaawansowany system rozpoznawania twarzy.

Zobacz: Huawei Mate 30 Pro na nowym renderze. Tylny aparat będzie wyglądał zdecydowanie inaczej niż w Mate 20 Pro
Zobacz: Test telefonu Honor 20 - możliwości flagowca w przystępnej cenie

Źródło tekstu: letsgodigital; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu