DAJ CYNK

Hongmeng OS nie jest przeznaczony dla smartfonów - twierdzi Huawei

Dodane przez: msnet

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 6603

Catherine Chen, członek zarządu i wiceprezes firmy Huawei oświadczyła, że ​​ten system operacyjny nigdy nie miał zastąpić Androida. Jego przeznaczeniem są zastosowania biznesowe oraz Internet rzeczy.

W czasie widma problemów, jakie wisiały nad Huaweiem z powodu amerykańskich sankcji i zakazem współpracy tamtejszych firm z chińskim producentem, system operacyjny Hongmeng widziany był jako zastępca Androida na przyszłych urządzeniach giganta. Najwyraźniej jednak Huawei miał (i nadal ma) inne plany. Catherine Chen, członek zarządu i wiceprezes firmy ujawniła w Brukseli, że Hongmeng OS zawsze był przeznaczony do użytku przemysłowego i rozwijany był na długo przed wojną handlową między Stanami Zjednoczonymi i Chinami.

Zobacz: Huawei zniknie z czarnej listy USA. Wystarczyła jedna rozmowa z prezydentem Chin
Zobacz: Huawei czeka na informację Departamentu Handlu USA w sprawie przyszłego korzystania z systemu Android

Catherine Chen, członek zarządu i wiceprezes Huaweia

Chen powiedziała przy okazji, że Hongmeng zawiera zaledwie kilkaset tysięcy linii kodu. To znacznie mniej niż w systemach operacyjnych dla smartfonów, gdzie liczba ta sięga dziesiątek milionów. Mniej kodu to według wiceprezes Huaweia większe bezpieczeństwo. Dodatkowo Hongmeng jest dzięki temu szybszy.

Zobacz: Huawei: Hongmeng OS ma być szybszy od Androida oraz iOS
Zobacz: Huawei rejestruje kolejną możliwą nazwe dla swojego systemu - Harmony

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: xinhuanet.com

Przewiń w dół do następnego wpisu