DAJ CYNK

Telefony ze Snapdragonem 888 dostaną nawet trzy duże aktualizacje Androida

Marian Szutiak

Sprzęt

Google Qualcomm Snapdragon 888 Android aktualizacje

Google i Qualcomm łączą siły, by telefonom napędzanym Snapdragonami zapewnić wsparcie dla maksymalnie czterech wersji systemu Android (oryginalnie zainstalowanej oraz trzech aktualizacji) oraz 4 lata aktualizacji zabezpieczeń.

Zaczynając od nowej platformy Qualcomm Snapdragon 888, rozpoczęty w 2017 roku Project Treble ma przynieść dodatkową obsługę systemu operacyjnego i aktualizacji zabezpieczeń, która stanowi ogromną zmianą w zasadach aktualizacji oprogramowania. Już w sierpniu Samsung ogłosił, że jego smartfony z serii Galaxy Note20 otrzymają trzy główne aktualizacje systemu operacyjnego Android. Obecnie prym wiodą smartfony Google Pixel, które mogą liczyć na trzy lata aktualizacji systemu operacyjnego i poprawek zabezpieczeń.

Zobacz: Qualcomm pokazał SoC Snapdragon 888 ze zintegrowanym modemem 5G
Zobacz: Samsung: aktualizacje przez trzy generacje Androida dla Galaxy. Dla których modeli?

Google twierdzi, że wszystkie urządzenia z chipsetami firmy Qualcomm, które zostaną wydane z Androidem 11 na pokładzie, skorzystają z rozszerzonej obsługi oprogramowania. Póki co nie wiadomo co ze sprzętem napędzanym układami innych producentów niż Qualcomm.

Android 3 lata aktualizacji

Przy okazji gigant z Mountain View pokazał, jak szybko najnowsze wersje Androida są rozpowszechniane wśród użytkowników. Android 10 ma na przykład 667 milionów aktywnych użytkowników, a 82% z nich dostało aktualizację dzięki OTA (Over the Air), bezpośrednio na swoje urządzenie. Na wykresie poniżej możemy z kolei zobaczyć, jak przybywało użytkowników systemów Android w wersjach 9, 10 i 11 w początkowym okresie po uruchomieniu.

Android 9, 10 i 11 szybki start

Zobacz: Samsung One UI 3.0 - sprawdź, kiedy dostaniesz!
Zobacz: Apple udostępnia iOS 14.3. Co nowego w aktualizacji?

Ankieta
5%
62%
12%
7%
6%
7%

Wszystkich głosujących: 1341

Źródło ankiety: Telefony ze Snapdragonem 888 dostaną nawet trzy duże aktualizacje Androida

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Google