DAJ CYNK

Google Pixel Feature Drop: telefony giganta zyskują możliwość udostępniania nagrań z Dyktafonu i kilka innych nowości

Marian Szutiak

Sprzęt

Google Pixel Feature Drop Recorder udostępnianie nagrań

Google wprowadza na pokłady smartfonów Pixel kilka nowości w ramach marcowej aktualizacji Feature Drop. Wśród nich jest udostępnianie nagrań z aplikacji Dyktafon wraz z dodatkowymi możliwościami.

Udostępnianie nagrań z Dyktafonu

Użytkownicy smartfonów Google Pixel otrzymują dodatkowe możliwości związane z aplikacją Dyktafon. W ramach marcowej aktualizacji Feature Drop, wykonanymi za pomocą tego narzędzia nagraniami można się dzielić z innymi. W tym celu powstała strona internetowa recorder.google.com, za pomocą której jest możliwy dostęp do tych nagrań. Wystarczy wysłać znajomemu czy współpracownikowi link.

Zobacz: Google płaciło miliony dolarów, żeby inni chcieli wydawać gry na Stadię
Zobacz: Google wzmacnia bezpieczeństwo Androida i ogłasza 4 inne nowości

Nowy serwis pozwala odsłuchać udostępnionego nagrania, ale także przeczytać jego transkrypcję oraz przeszukiwać w celu znalezienia konkretnych momentów.

Google Recorder udostępnianie

Smart Compose w kolejnych aplikacjach

Kolejna nowość jest związana z funkcją Smart Compose, która używa uczenia maszynowego do automatycznego proponowania dalszego ciągu wpisywanego tekstu. Teraz z narzędzia tego będzie można korzystać również w wybranych aplikacjach do obsługi wiadomości tekstowych.

Smart Compose

Inne nowości

Smartfony Pixel 3, Pixel 3 XL, Pixel 4, Pixel 4 XL i Pixel 5 otrzymały nowy ekran na dobranoc w aplikacji Zegar. Ma to podobno ułatwić sen użytkownikom tych urządzeń. Pojawiły się też nowe tapety, związane z Międzynarodowym Dniem Kobiet, który obchodzimy 8 marca.

Google Pixel Dzień Kobiet

Pixel Feature Drop przynosi również wsparcie dla uniwersalnej obudowy Kraken Sports, stworzonej z myślą o nurkowaniu i pozwalającej robić podwodne zdjęcia za pomocą smartfonowych aparatów fotograficznych.

Aktualizacje w ramach Pixel Feature Drop ruszają 2 lutego 2021 roku.

Zobacz: Vivo S9 i Vivo S9e już jutro
Zobacz: Nowy iPhone SE w 2022 - co wiemy?

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Google, fonearena

Przewiń w dół do następnego wpisu