DAJ CYNK

Czekasz na smartfon Google Pixel 4a? To jeszcze trochę poczekasz

msnet

Sprzęt

Google Pixel 4a start sprzedaż październik 2020

Już w przyszłym miesiącu ma się odbyć prezentacja niedrogiego smartfonu Google Pixel 4a. Zanim jednak nowe urządzenie trafi do sprzedaży, mogą minąć nawet trzy miesiące.

Coś nie idzie firmie Google doprowadzenie do rynkowego debiutu nowego średniopółkowego smartfonu, modelu Pixel 4a. Pierwotnie prezentacja urządzenia miała się odbyć podczas wiosennej konferencji Google I/O 2020, ale ta została anulowana z powodu pandemii Covid-19. Później podawano czerwiec, jako termin premiery, aż w końcu stanęło na 13 lipca.

Zobacz: Tak będzie wyglądał Pixel 4a. Premiera smartfonu może się odbyć razem z prezentacją Androida 11 Beta
Zobacz: Google Pixel 4a i jego specyfikacja [wideo]

Według najnowszych doniesień, nawet jeśli nowy niedrogi Pixel zostanie zapowiedziany w przyszłym miesiącu, do premiery rynkowej może upłynąć jeszcze sporo czasu. Jak podaje typer Jon Presson na Twitterze, sprzedaż nadchodzącego urządzenia może się rozpocząć dopiero 22 października tego roku. Przynajmniej czarna wersja smartfonu, bo wersja niebieska (Barely Blue) zniknęła z bazy danych, z której pochodzą te informacje.

To nie wszystko. Według tego samego typera opóźniony zostanie również Google Pixel 5, którego premiera powinna się odbyć w październiku (a przynajmniej tak było w ubiegłych latach z flagowcami amerykańskiego giganta). Niektóre przecieki dotyczące smartfonu Pixel 5 wskazują, że nie będzie to typowy flagowiec, ponieważ w jego wnętrzu może pracować układ SoC średniej klasy. Urządzenie ma być również tańsze niż Google Pixel 4.

Zobacz: Google Pixel 5 będzie o 100 dolarów tańszy niż Pixel 4
Zobacz: Google Pixel 5 XL najbrzydszym smartfonem tego roku?

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Jon Prosser (Twitter), BGR

Przewiń w dół do następnego wpisu