DAJ CYNK

EISA: chińskie smartfony najlepsze na świecie

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 9286

Jak co roku EISA, Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku, przyznało nagrody dla najlepszych urządzeń elektronicznych. Wśród smartfonów raczej nie ma niespodzianek, ale warto zwrócić uwagę na to, że zwycięskie modele to urządzenia chińskich firm - Huawei, Honora, OnePlus oraz Xiaomi.

Huawei P30 Pro - najlepszy smartfon

Chińscy producenci powoli zaczynają dominować na rynku, ale z pewnością zdominowali tegoroczne nagrody EISA. Drugi rok z rzędu najlepszym smartfonem został uznany Huawei, tym razem model P30 Pro. Przede wszystkim za zdjęcia, zarówno nocne i w słabych warunkach oświetleniowych, jak i portrety oraz te robione przy użyciu zoomu. EISA doceniło również wodoszczelną konstrukcję, działanie czytnika linii papilarnych umieszczonego pod ekranem, dobry czas działania na pojedynczym ładowaniu oraz 512 GB pamięci wbudowanej.

Zobacz: Jak dobry aparat ma Huawei P30 Pro? Porównujemy zoom i jakość zdjęć z Lumixem FZ1000
Zobacz: Testujemy Huawei P30 Pro - zoom 50x i zdjęcia nocne jakich nie widział świat [wideo]

OnePlus 7 Pro - najbardziej zaawansowany smartfon

EISA oceniło OnePlus 7 Pro jako najlepiej wyposażony smartfon na rynku. Głównie za kombinację wydajnego układu Qualcomm Snapdragon 855, 12 GB pamięci RAM, 512 GB pamięci wbudowanej oraz potrójnego aparatu fotograficznego. A nie można też zapomnieć o niemal bezramkowym ekranie, co udało się dzięki schowaniu przedniego aparatu do wnętrza obudowy.

Zobacz: Test telefonu OnePlus 7 Pro - dobrze wyposażony flagowiec w konkurencyjnej cenie

Honor 20 Pro - najlepszy smartfon lifestyle'owy

Zdaniem EISA Honor 20 Pro to najmodniejszy smartfon dla młodego użytkownika. Głównie za sprawą gradientowego tylnego panelu, w połączeniu z metalową ramką, co daje ciekawy efekt wizualny. Wspomniano tez o akumulatorze o pojemności 4000 mAh, poczwórnym aparacie oraz możliwościach typowych dla flagowca, ale w bardzo przystępnej cenie.

Zobacz: Honor 20 Pro - test telefonu z bardzo jasnym obiektywem i rewelacyjnym trybem nocnym

Xiaomi Redmi Note 7 - bezkonkurencyjny stosunek ceny do jakości

Za najbardziej opłacalny smartfon EISA uznała Redmi Note 7. W uzasadnieniu czytamy, że zadecydował o tym podwójny aparat o rozdzielczości 48 i 5 Mpix, wydajny układ Qualcomm Snadpdragon 660, 4 GB pamięci RAM, akumulator o pojemności 4000 mAh z szybkim ładowaniem, szkło Gorilla Glass 5 z przodu i z tyłu obudowy, a także obecność portu USB typu C i gniazda Jack 3,5mm.

Zobacz: Redmi Note 7 - test dobrze wyposażonego smartfonu firmy Xiaomi, który nie zrujnuje naszych finansów
Zobacz: Fotopojedynek: Redmi Note 7 vs Honor View20. Czy produkt firmy Xiaomi poradzi sobie ze znacznie droższym konkurentem?

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: EISA

Przewiń w dół do następnego wpisu