DAJ CYNK

ASUS przedstawił VivoWatch SP - smartwatch z GPS i EKG

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 13212

Wśród wielu nowych urządzeń, które ASUS zamierza pokazać na targach IFA, znalazł się bardzo ciekawy smartwatch VivoWatch SP. Urządzenie łączy stonowany, dość dyskretny wygląd z zaawansowanymi funkcjami sportowymi, a także pomiarem EKG.

Pełna specyfikacja zegarka VivoWatch SP nie jest jeszcze znana, bo wiadomy tyle, ile producent przedstawił na konferencji oraz w zdawkowej informacji prasowej. Wynika z niej, że  VivoWatch SP jest wyposażony w czujniki EKG i PPG z technologią ASUS HealthAI, która pozwala w czasie rzeczywistym monitorować dane dotyczące zdrowia, w tym tętno, puls z wartością nasycenia krwi tlenem, wskaźnik aktywności autonomicznego układu nerwowego (tzw. wiek ANS), poziom stresu oraz ciśnienie krwi. 

Zobacz: Casio prezentuje Pro Trek Smart WSD-F21HR - wzmocniony smartwatch z pulsometrem
Zobacz: Huawei Watch GT 2 z większą baterią i mikrofonem 

Technologia ASUS HealthAI udostępnia spersonalizowane dane zebrane w ciągu jednego dnia lub dłuższych okresów, a także informacje i porady zdrowotne oparte na osobistych nawykach użytkownika.

Jak opisuje producent, ASUS VivoWatch SP to także inteligentny asystent i trener towarzyszący użytkownikowi podczas aktywności sportowych. Wbudowany czujnik GPS pozwala na monitorowanie treningów i późniejsze przeglądanie wyników w aplikacji ASUS HealthConnect. W podsumowaniu treningu pojawia się kompletny zestaw danych z mapami aktywności i statystykami, takimi jak szybkość i dystans. 

Zobacz: Co to, nowy Apple Watch? Nie, to Amazfit GTS i kosztuje trzy razy mniej
Zobacz: Fossil Gen 5 Smartwatch oficjalnie zaprezentowany

Użytkownik może także skorzystać ze wsparcia „trenera tempa”. Funkcja ta pozwala na ustalenie określonego tempa w aplikacji HealthConnect, po czym VivoWatch SP będzie monitorował szybkość użytkownika podczas jego biegu, uruchamiając alarmy wibracyjne w czasie rzeczywistym, gdy wyznaczone tempo zostanie przekroczone lub nie zostanie osiągnięte. Aplikacja HealthConnect oferuje także zalecenia dotyczące optymalnego tempa w różnych typach ćwiczeń, co ułatwia zrealizowanie swoich celów. 

Zintegrowany wysokościomierz i miernik O2 nie tylko informuje użytkownika o aktualnej wysokości, na której się znajduje, ale również podaje wartość nasycenia krwi tlenem. Przyda się to użytkownikom uprawiającym wspinaczkę i wędrówki po górach, informując ich o konieczności zrobienia odpoczynku.

Zobacz: Garmin przedstawił serię zegarków fēnix 6, w tym model Pro Solar z ładowaniem słonecznym!
Zobacz: IFA 2019: Maxcom prezentuje nowe telefony, głośniki oraz zegarek sportowy

ASUS VivoWatch SP zapewnia wodoszczelność do głębokości 50 metrów (5 ATM). Producent obiecuje czas pracy wynoszący do 14 dni.

Zegarek ma okrągłą kopertę z lekko wypukłym szkłem ekranu (przynajmniej tak wygląda na zdjęciu). Rozmiar zegarka nie został podany, ale z zdjęć należy wnosić, że koperta ma około 4,2 - 4,3 cm średnicy.

W zestawie zegarek oferowany jest wraz z paskiem 22 mm z systemem szybkiego odpinania.

Zobacz: Nie zegarek hybrydowy, a unowocześniony TicWatch Pro z LTE
Zobacz: Xiaomi prezentuje mechaniczny zegarek

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: ASUS

Przewiń w dół do następnego wpisu