DAJ CYNK

Garmin przedstawił serię zegarków fēnix 6, w tym model Pro Solar z ładowaniem słonecznym!

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7299

Na tę wiadomość czekali nie tylko fani marki Garmin, ale wszyscy wymagający użytkownicy sportowo-turystycznych smartwatchy. Amerykański producent przedstawił dziś kolejną, długo oczekiwaną generację swojej serii fēnix, prezentując modele  fēnix 6s, fēnix 6 i fēnix 6X - ten ostatni również w wariancie Pro Solar z zasilaniem solarnym. Zegarki wyposażone zostały w nowe funkcje umożliwiające m.in. zarządzanie zużyciem energii czy rozplanowanie tempa biegu w czasie zawodów dzięki technologii PacePro. 

Podstawowy model fēnix 6 oraz większy fēnix 6X w porównaniu do poprzedników otrzymały większe wyświetlacze 1.3 oraz 1.4 cala, co oznacza zwiększenie ich powierzchni o odpowiednio 17% i 36%. Najmniejszy z serii fēnix 6S pozostaje tradycyjnie zegarkiem dla osób o drobniejszej budowie i wyposażony został w wyświetlacz o przekątnej 1.2 cala.

Zobacz: CES2017: nowe zegarki Garmin Fenix 5
Zobacz: Garmin Pay i Fitbit Pay dostępne w Pekao S.A.

Specjalnym wariantem największego przedstawiciela nowej linii jest fēnix 6X Pro Solar. To pierwszy zegarek Garmina ładowany energią słoneczną. Wykorzystano w nim transparentną soczewkę ładującą Power Glass. Czas pracy baterii w modelu fēnix 6X Pro Solar w trybie smartwatcha wynosi do 21 dni, plus dodatkowe 3 dni przy wykorzystaniu ładowania słonecznego - przy założeniu, że zegarek będzie noszony z ekspozycją na słońcu z przez 3 godziny.

Zegarki fēnix 6 zostały wyposażone w nową funkcję PacePro, która powstała z myślą o biegaczach, by pomóc im utrzymać tempo podczas zawodów. Wskazówki dotyczące tempa dostosowane są teraz do profilu wysokości trasy. Zawodnicy mogą zaplanować swoje tempo w ustawieniach zegarka lub przygotować wcześniej trening w aplikacji Garmin Connect na telefonie albo w komputerze. Podczas biegu użytkownik może podejrzeć na tarczy zegarka docelowe tempo interwału, rzeczywiste tempo, dystans do następnego interwału, a także różnicę czasową wobec wyznaczonego celu. 

Smartwatche Garmina w każdej wersji mają wgrane fabrycznie mapy TopoActive Europe, a także dodatkowe mapy na różne okazje, na przykład plany ponad 2 tys. ośrodków narciarskich na całym świecie czy 41 tys. pól golfowych. W droższych wariantach nie zabrakło też funkcji muzycznych - zegarki pozwalają zapisać w pamięci ponad 2 tys. utworów, dają ponadto dostęp do serwisów streamingowych, jak Spotify.

Zobacz: CES 2018: Garmin przedstawia zegarek Forerunner 645 Music
Zobacz: Garmin Pay dla klientów PKO BP

Nowa funkcja serii fēnix 6 - Power Manager - pozwala sprawdzić, jak ustawienia i czujniki zegarka wpływają na żywotność baterii. Aby mieć pewność, że zegarek nie rozładuje się podczas długiego biegu, pozostała ilość energii jest prezentowana w formie timera, który odlicza czas pracy zegarka. By trochę zmniejszyć zużycie energii, użytkownicy mogą zarządzać zużyciem baterii poprzez wyłączanie części funkcji – dzięki temu można zaoszczędzić cenne minuty, potrzebne do ukończenia treningu. 

Najbardziej zaawansowani sportowcy mogą skorzystać z funkcji ClimbPro, która pozwala biegaczom i rowerzystom sprawdzić profil wzniesienia podczas podjazdów i podbiegów.

W serii fēnix 6 nie zabrakło oczywiście funkcji znanych już z innych zegarków sportowych Garmina jak powiadomienia ze smartfonu, dodatkowe tarcze i aplikacje z Connect IQ, predefiniowane profile treningowe czy szacunki pułapu tlenowego uwzględniające wysokość nad poziomem morza i temperaturę otoczenia. 

Fēnixy wyposażone są także w unowocześniony nadgarstkowy pomiar tętna, który monitoruje poziom stresu przez cały dzień i działa pod wodą podczas treningów pływackich. Technologia Pulse Ox4 mierzy poziom saturacji krwi, uzupełniając dane monitoringu snu i aklimatyzacji na wysokościach. Z kolei funkcja Body Battery mierzy poziom energii, pozwala sprawdzić zapasy sił i zaplanować optymalny czas na trening lub odpoczynek. 

Zobacz: Casio prezentuje Pro Trek Smart WSD-F21HR - wzmocniony smartwatch z pulsometrem
Zobacz: Fossil Gen 5 Smartwatch oficjalnie zaprezentowany

Wszystkie nowe modele zapewniają funkcję zbliżeniowych płatności Garmin Pay, dzięki której użytkownicy nie muszą za każdym razem pamiętać o zabieraniu ze sobą gotówki czy karty płatniczej. Usługa jest dostępna w Polsce.

Zegarki z serii fēnix 6 są dostępne już od dziś. Jakie ceny? Tradycyjnie dla tej serii tanio nie jest. 

  • Garmin fēnix 6S z kopertą 42 mm kosztuje 599,99 euro (2617 zł), a wersja z funkcjami muzycznymi - 699,99 euro (3053 zł), zaś najlepsza wersja z funkcjami muzycznymi szafirowym szkiełkiem - 899,99 euro (3926 zł)
  • Garmin fēnix 6 z kopertą 47 mm kosztuje również 599,99 euro (2617 zł) w wersji podstawowej i 699,99 euro (3053 zł) w wariancie z muzyką, za to edycja Sapphire wyceniona została na 799,99 euro (3 489 zł).
  • Największy fēnix 6X 51 mm kosztuje najmniej 699,99 euro (3053 zł) w wariancie z muzyką. 799,99 euro (3 489 zł) w wersji szafirowej, a 949,99 euro (4144 zł) kosztuje wariant z zasilaniem solarnym, który nie ma jednak szafirowego szkła.

Zobacz: Fitbit stawia na smartwatche i to mu się opłaca. Przychody po 1Q2019 wyższe od oczekiwanych
Zobacz: Premiera Galaxy Watch Active2: cyfrowy pierścień obrotowy, tarcze dopasowujące się do stroju, LTE, EKG, GPS... 
Zobacz: Co to, nowy Apple Watch? Nie, to Amazfit GTS i kosztuje trzy razy mniej

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Garmin

Źródło tekstu: Garmin

Przewiń w dół do następnego wpisu