DAJ CYNK

Fossil Gen 5 Smartwatch oficjalnie zaprezentowany

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 14624

Marka Fossil powiększyła portfolio swoich urządzeń o nowy zegarek. Fossil Touchscreen Smartwatch Gen 5 bazuje na platformie Qualcomm Snapdragon Wear 3100 i oprogramowaniu Wear OS Google'a.

Piąta generacja zegarków marki Fossil to kilka smartwatchy różniących się wykończeniem koperty oraz paskiem. Wewnątrz wykonanej ze stali nierdzewnej obudowy o rozmiarze 44 mm i grubości 12 mm, z 1,28-calowym wyświetlaczem AMOLED (328 ppi) pracuje najnowszy chipset firmy Qualcomm dla elektroniki noszonej, Snapdragon Wear 3100. Do zegarków można zamontować dowolny pasek lub bransoletę o szerokości mocowania 22 mm.

Zobacz: Test zegarka Fossil Sport - pierwszego ze Snapdragonem Wear 3100

Fossil Gen 5 Smartwatch wyposażony został w 1 GB RAM-u oraz 8 GB pamięci masowej. Na wyposażeniu zegarka znalazł się między innymi takie elementy, jak pulsometr, moduł NFC, łączność Bluetooth i Wi-Fi, GPS oraz bezprzewodowe ładowanie wbudowanego akumulatora. Ten ostatni dosyć szybko (jak na zegarek) naładujemy -  do poziomu 80% w około 50 minut.

Zobacz: Nowe hybrydowe zegarki Fossil Q

Nowości w smartwatchach Fossil 5 Gen to między innymi:

  • Rozszerzony tryb baterii. Do dyspozycji mamy cztery wstępne ustawienia dotyczące korzystania z energii zgromadzonej w akumulatorze. Do opcji "Tryb dzienny", "Tryb niestandardowy" i "Tylko zegarek" dołączył "Rozszerzony tryb baterii", który umożliwia korzystania z zegarka nawet do kilku dni, z dostępem do podstawowych funkcji, takich jak powiadomienia i pomiar pulsu.
  • Wodoodporny głośnik. Najnowszy zegarek marki Fossil jest odporny na działanie wody o maksymalnym ciśnieniu 3 atmosfer, co odpowiada głębokości 30 metrów pod jej powierzchnią. Przydatne podczas pływania. Dodatkowo Fossil 5 Gen umożliwia teraz odbieranie połączeń przychodzących na sparowanego z zegarkiem iPhone'a. Wcześniej działało to tylko przy połączeniu zegarka ze smartfonem z Androidem.
  • Kafelki. Nowa aktualizacja systemu Google Wear OS przyniosła do interfejsu kafelki. Mają one zapewnić łatwy dostęp do najczęściej używanych funkcji oraz do informacji, na przykład o odbytych treningach.
  • Kardiogram. Ta funkcja wizualizuje dane z czujnika tętna, przedstawiając je w formie interaktywnego wykresu. Za ich pomocą można prześledzić pracę serca użytkownika podczas stresującego spotkania, ćwiczeń czy podczas snu. Porównywanie zbieranych danych z innymi użytkownikami ma na celu wyłapanie symptomów problemów zdrowotnych, takich jak cukrzyca, bezdech senny, nadciśnienie i migotanie przedsionków.

Zobacz: Google kupuje od Fossila technologię do smartwatchy za 40 mln dolarów

Fossil Gen 5 Smartwatch jest dostępny od dzisiaj (5 sierpnia) na stronie www.fossil.com. Cena zegarka to 295 dolarów (około 1140 zł).

Zobacz: Galaxy Watch Active2: cyfrowy pierścień obrotowy, tarcze dopasowujące się do stroju, LTE, EKG, GPS...

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Fossil

Przewiń w dół do następnego wpisu