DAJ CYNK

Garmin Pay dla klientów PKO BP

16.08.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Fintech

Interakcje: 4882

Ważne 4

0

Klienci PKO Banku Polskiego posiadający karty Visa mogą już płacić zbliżeniowo zegarkami z funkcją Garmin Pay.Klienci PKO Banku Polskiego posiadający karty Visa mogą już płacić zbliżeniowo zegarkami z funkcją Garmin Pay.

Od 16 sierpnia 2018 roku użytkownicy kart Visa wydanych przez PKO Bank Polski mogą płacić zbliżeniowo zegarkami marki Garmin, wyposażonymi w funkcję Garmin Pay. Transakcje takie mogą być dokonywane we wszystkich terminalach akceptujących płatności zbliżeniowe w Polsce i na świecie. Wdrożenie płatności z Garmin Pay w PKO Banku Polskim było możliwe dzięki tokenizacji Visa.

Cieszymy się, że tokenizacja Visa pozwala na zaoferowanie konsumentom wygodnych płatności zbliżeniowych z wykorzystaniem smartwatchy przez kolejny już bank. Mogą być one szczególnie przydatne osobom aktywnym, uprawiającym sport, na przykład biegaczom. Jak pokazało badanie przeprowadzone na zlecenie Visa, 60% respondentów jest zainteresowanych płaceniem za pomocą tzw. ubieralnych urządzeń płatniczych w czasie aktywności fizycznej1 - powiedział Jakub Kiwior, dyrektor generalny na Polskę i Węgry, Visa.

Według badania przeprowadzonego przez The Sweaty Money, osoby uprawiające sport boją się nosić ze sobą karty płatnicze, smartfony lub gotówkę podczas aktywności fizycznej. 57% respondentów przyznało, że obawia się o ich utratę lub po prostu nie ma gdzie ich schować. Prawie połowa (49%) badanych stwierdziła, że przynajmniej raz musiała zrezygnować z zakupu produktu tuż przez ćwiczeniami lub zaraz po nich, ponieważ nie miała przy sobie nic, co umożliwiałoby dokonanie płatności. Zegarek z możliwością wykonania płatności zbliżeniowej wydaje się w takich warunkach idealny.

Bank systematycznie zwiększa wachlarz usług dla klientów preferujących mniej standardowe, ale zyskujące na popularności rozwiązania umożliwiające płatności zbliżeniowe. Teraz będą mogli oni płacić nie tylko kartami czy telefonami, ale również zegarkami - powiedział Paweł Placzke, dyrektor Departamentu Produktów Klienta Indywidualnego w PKO Banku Polskim. Usługa trafi w gusta osób odpoczywających aktywnie i pracujących w warunkach dużej mobilności. Potrzebują oni narzędzia, żeby płacić szybko i wygodnie - tak działa Garmin Pay. Wystarczy nachylić nadgarstek z zegarkiem nad czytnikiem - terminal rejestruje transakcję, a ja dziękuję sprzedawcy i ruszam w drogę.

Aby rozpocząć korzystanie z Garmin Pay, musimy zainstalować na swoim smartfonie aplikację Garmin Connect Mobile, połączyć z nią nasz smartwatch, a następnie dodać do aplikacji kartę Visa. Dokonywanie transakcji jest możliwe od razu po aktywacji portfela i ustaleniu 4-cyfrowego kodu - powiedział Jakub Szałamacha, Marketing Manager Garmin Polska. Płatności zegarkiem Garmin z funkcją Gamin Pay są bardzo proste i szybkie - wystarczy wybrać na nim funkcję płacenia, podać kod i w ciągu 60 sekund zbliżyć zegarek do terminala. Przez kolejną dobę możemy płacić zegarkiem jedynie uruchamiając portfel, bez konieczności ponownego podawania kodu, chyba, że ściągniemy go z ręki. Wówczas zegarek przestanie monitorować nasze tętno i przy płatności zostaniemy poproszeni o wpisanie kodu. To dodatkowe biometryczne zabezpieczenie daje użytkownikom Garmin Pay poczucie pełnego bezpieczeństwa.

Tokenizacja Visa zastępuje dane karty płatniczej ich cyfrowym odpowiednikiem, tokenem. Jest on następnie zapisywany i przechowywany w tak zwanym bezpiecznym elemencie, znajdującym się w zegarku. Wygenerowany token jest przypisany do konkretnego urządzenia. W rezultacie dane karty i rachunku nie są ujawniane w procesie przetwarzania transakcji, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo płatności cyfrowych.

Zobacz: BZWBK: Zapłać zegarkiem Garmin

Źródło tekstu: Visa