DAJ CYNK

CES2017: nowe zegarki Garmin Fenix 5

Dodane przez: sirmark

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6615

Podczas targów CES Garmin zaprezentował nową generację zegarków z serii Fenix, tym razem oznaczone numerkiem 5.

Podczas targów CES Garmin zaprezentował nową generację zegarków z serii Fenix 5.Zegarki Garmin z serii Fenix 5 zostały wyposażone w odbiorniki GPS i GLONASS oraz trzyosiowy kompas, żyroskop i wysokościomierz. Każdy z nich mierzy przebytą odległość, tempo, prędkość oraz puls użytkownika w nadgarstku. Modele ze w wersji ze szkłem szafirowym mają dodatkowo moduł Wi-Fi. Wszystkie zegarki korzystają z pasków Quick Fit, dzięki czemu można je w prosty i szybki sposób wymienić. Obudowy są wodoszczelne i pozwalają na zanurzenie w wodzie na głębokości 100m. Modele posiadają także wydłużoną żywotność baterii

Garmin Fenix 5 został wyposażony w tarczę o średnicy 47 mm. Została ona wykonana ze stali nierdzewnej i działa jako antena. Na ekranie jednocześnie jest wyświetlane tempo biegu i tętno użytkownika, dzięki czemu można cały czas monitorować swój trening. Wygląd tarczy zegarka oraz prezentowanych parametrów można również personalizować. Zegarek dostępny standardowo ze szkłem mineralnym, można jednak wybrać mocniejszą wersję ze szkłem szafirowym. Wbudowany akumulator ma pozwolić na dwa tygodnie normalnego działania oraz do 20 godzin pracy z włączonym pulsometrem i GPS-em.Garmin Fenix 5S jest mniejszym wariantem zegarka, który powstał z myślą o damskiej części klientów. W kopercie o średnicy 42 mm znalazł się też mniejszy akumulator, dzięki czemu z włączonym pulsometrem i GPS-em urządzenie wytrzymuje do 13 godzin pracy. To jedyna różnica w stosunku do dużego wariantu Fenixa 5.

Garmin Fenix 5X, to najmocniejszy przedstawiciel nowej serii zegarków i jednocześnie największy z nich - koperta o średnicy 51 mm. Urządzenie będzie sprzedawane z preinstalowanymi mapami topograficznego Stanów Zjednoczonych, mapami rowerowymi i nawigacją. Oprogramowanie zegarka jest w stanie dopasować trasę - biegową lub rowerową, w zależności do tego ile kilometrów chcemy pokonać. Na wyposażeniu znalazło się również Wi-Fi oraz odporne na zarysowania szafirowe szkło. Akumulator modelu 5X ma pozwolić na 12 dni normalnego działania oraz do 20 godzin pracy z pulsometrem i włączonym GPS-em.

Zegarki Garmin Fenix 5 i Fenix 5S będą dostępne pod koniec pierwszego kwartału w cenie 600 dolarów. Natomiast modele 5 i 5S z wersji Sapphire (z szafirowym szkłem) oraz model Fenix 5X dostepne będą w cenie 700 dolarów.


Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Garmin, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu