DAJ CYNK

Składany smartfon Apple opóźniony. Wiemy, kiedy można się go spodziewać

Patryk Łobaza (BlackPrism)

Sprzęt

Apple już od jakiegoś czasu pracuje nad własnym składanym smartfonem. Najnowsze raporty wskazują, że może się on ukazać na rynku później niż zakładano.

Rynek składanych smartfonów rozwija się coraz prężniej. Jeszcze kilka lat temu pierwsze Foldy i Flipy Samsunga były co najwyżej drogą ciekawostką technologiczną. Teraz składane modele najnowszej generacji mogłyby stanąć w szranki z niektórymi flagowcami. Liderem tego rynku jest Samsung, który jako protoplasta ma większe zaufanie konsumentów, lecz inni producentów również próbują swoich sił sprzedaży składaków.

Składany smartfon Apple opóźniony?

Już od kilku lat pojawiają się znaki, że Apple również dołączy do wyścigu na rynku składanych smartfonów. Analitycy z koreańskiego AlphaBiz w swoich wcześniejszych analizach wskazywali, że pierwszy składany smartfon Apple najprawdopodobniej trafi na rynek pod koniec 2026 roku.

Ich najnowszy raport sugeruje pewne opóźnienia. Według nich aktualnie o wiele bardziej prawdopodobne jest to, że urządzenie ukaże się w pierwszym kwartale 2027 roku. Wspominają oni jednak, że wybór dostawców komponentów np. składanych wyświetlaczy przebiega zgodnie z planem. 

Na tę chwilę niewiele wiadomo o nadchodzącym składanym smartfonie Apple. Jednak analitycy zauważyli, że Apple już wcześniej złożyło wniosek o opatentowanie nowe technologii minimalizującej powstawanie zgnieceń ekranu w miejscu, w którym jest on zginany.

Zobacz: Możesz zmienić menedżera haseł w Chrome na Androida, ale lepiej poczekaj
Zobacz: Kultowa nokia powraca. HMD zapowiada nowy telefon

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Własne

Źródło tekstu: gadgets360