DAJ CYNK

Xiaomi ucina spekulacje. Informuje o liczbie sprzedanych smartfonów

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 12943

W Internecie zaczęły pojawiać się różne podsumowania I kwartału 2019 roku, w tym raporty mówiące o liczbach sprzedanych smartfonów przez poszczególnych producentów. Podczas gdy np. Apple nie ma zamiaru chwalić się ile iPhone'ów sprzedał, Xiaomi nie ma zamiaru robić z tego tajemnicy.

Według danych IDC, w I kwartale 2019 roku do sklepów trafiło 25 mln smartfonów Xiaomi, co pozwoliło chińskiej firmie zająć czwartą pozycję na liście największych producentów. W stosunku do I kwartału 2018 roku, sprzedaż Xiaomi spadła z 27,8 mln egzemplarzy. Warto jednak pamiętać, że dane IDC mówią o tym, ile smartfonów zostało dostarczonych do sklepów, a nie ile faktycznie trafiło do klientów.

Zobacz: Huawei idzie jak burza. Apple przestaje być konkurencją, a Samsung musi mieć się na baczności

Xiaomi postanawia postawić sprawę jasno i firma wystosowała oficjalne oświadczenie informujące o liczbie sprzedanych smartfonów w I kwartale 2019 roku. Było ich 27,5 mln, więc więcej niż przedstawiał raport IDC. Różnice łatwo zrozumieć, w końcu część sprzedanych egzemplarzy mogła pochodzić z ubiegłorocznych dostaw. Xiaomi zaznacza jednak, że ta liczba może się delikatnie zmienić po dokładnym podliczeniu danych sprzedaży, które zostaną zaprezentowane wraz z wynikami finansowymi za I kwartał roku.

Zobacz: Test Xiaomi Mi 9. Xiaomi lepsze, szybsze, a przede wszystkim dużo tańsze

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Xiaomi; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu