DAJ CYNK

Wyniki P4 w 2015 roku

23.02.2016

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 11056

Ważne 21

11

Na koniec 2015 roku P4 miał 14,150 mln aktywnych kart SIM, co czyni go drugim największym (po Orange) operatorem w Polsce pod kątem bazy. W IV kwartale przybyło mu 602 tys. kart.

Na koniec 2015 roku P4 miał 14,150 mln aktywnych kart SIM, co czyni go drugim największym (po Orange) operatorem w Polsce pod kątem bazy. W IV kwartale przybyło mu 602 tys. kart.

31. grudnia obsługiwał 7,080 mln kart prepaid (wzrost o 249 tys. w IV kwartale i 603 tys. w całym 2015 roku) oraz 7,070 mln kart postpaid (wzrost o odpowiednio 353 tys. i 1,26 mln). Przychody operacyjne w 2015 roku wyniosły 5,363 mld zł (wzrost o 22% w porównaniu do 2014 roku), przychody z usług 4,982 mld zł (wzrost o 20%), a przychody od użytkowników 4,102 mld zł (wzrost o 16%). EBITDA wyniosła 1,544 mld zł (wzrost o 44%).

Przychody operacyjne w IV kwartale wyniosły 1,47 mld zł (wzrost o 22% w porównaniu do IV kwartału 2014 roku), przychody z usług 1,308 mld zł (wzrost o 16%), a przychody od użytkowników 1,065 mld zł (wzrost o 13%). EBITA wyniosła 425 mln zł (wzrost o 47%).

Najpopularniejszymi telefonami w 2015 roku w Play były:


W sieci P4 nastąpił 5-krotny wzrost transmisji danych w ujęciu rocznym w sieci LTE. Typowy użytkownik smartfona z 4G zużywa 5 GB danych - 3 GB więcej niż użytkownik telefonu bez LTE. Wzrost w całej sieci wyniósł 150%. Przez sieć P4 przetransferowano w 2015 roku 221 PB danych.

Źródło tekstu: wł

Tagi: p4
Komentarze
Zaloguj się
87. mitusia
1

2016-02-25 14:22:58

Każdy ma swoją "ulubioną" sieć i każdy będzie oczerniał wszystkich innych operatorów , jestem pracownikiem jednej z sieci ale jej nie faworyzuję i zgadzam się z wcześniejszymi wypowiedziami że PLAY wybił się ponad wszystko a to że klientów im przybywa świadczy o tym że muszą coś konkretnego proponować nikt nie przejdzie do innego operatora na gorszych warunkach no cóż wiadomo każdy ma swoje upodobania i tyle wolny kraj każdy może wygłosić swoje zdanie na każdy temat

Odpowiedz

86. bolek2004
-2

2016-02-24 11:04:39

Jeśli chodzi o prepaid to wiadomo czym nabili te karty. Między innymi promocją fanta/sprite. Sam mam z 5 numerów dodatkowych z tej promocji które są aktywne, część z aktywnych rozdałem też po ludziach. A dużo z tej promocji starterów leży w szufladach. Znam osoby które mają po około 50 takich kart:)Druga promocja to 10gb za 10zł. Niektórzy tylko dla niej kupili starter.Piszecie że to nie ważne ile kto ma kart. Może coś w tym jest ale raczej chodzi w tym po prostu o marketing, i zawsze jedna czy druga sieć będzie się tym chwalić.

Odpowiedz

85. ~velux1234
-3

2016-02-24 10:56:13

A plus lepszy jakościowo tmobile tak samo,wiec te 2 miejsce play o niczym nie świadczy,ludzie sa ciemni w tym i ja :)

Odpowiedz

2016-02-24 09:54:06

Wlo, oczywiście masz rację, baza ma znaczenie dla samych operatorów i nie jest wyznacznikiem dla nas jako klientów. Przy niejednolitym raportowaniu kart sim jest nie do końca uczciwe. Zgodzisz się jednak, że samo tempo pozyskań klientów przez Play jest imponujące i to o tym piszę. Żeby była jasność nie jestem fanem Play i już dawno od nich odszedłem ale trzeba im przyznać, że wbili się w rynek z kopa i dość szybko usadowili się na 2 miejscu ( jeśli ta informacja jest w ogóle prawdziwa ).

Odpowiedz

83. wlo
-1

2016-02-24 09:31:02

KrzysiuJarzyna - mówisz... Przebić TM i Plusa w kilka lat... Pytanie, czy dałoby się to zrobić, gdyby Plus nadal raportował sztuczną bazę? Dałoby się to osiągnąć bez raportowania własnej sztucznej bazy? T-Mobile już całkiem się wydurnia z raportowaniem pustych kont prepaid. Może jednak - jeśli ta konkurencja ma znaczenie dla operatorów, dla GUS-u czy może dla UKE - opracować jednolite zasady? Nie wiem jak Wy, ale ja od bardzo dawna nie patrzę na to ilu klientów ma konkretna sieć.

Odpowiedz

2016-02-24 09:15:00

@79 Słoneczny, zapewne część klientów jest w Play z tej przyczyny, którą opisałeś ale w Polsce głównym czynnikiem wyboru operatora jest cena. Zdecydowana większość klientów Play myśli, że taniej mieć już się nie da. A co do reklamacji i obsługi to Play wcale nie jest lepszy od pozostałych. Potrafi mocno wkur...

Odpowiedz

81. ~Mexille
2

2016-02-24 02:01:54

5 operator? Mało jest 4+wirtualni? ☺

Odpowiedz

80. ~jaro
0

2016-02-24 01:28:24

Coraz bardziej widać brak konkurencji, szczególnie w ofertach internetowych. Brakuje 5 operatora i tutaj spece PO zmarnowali okazję przy okazji podziału częstotliwości 800/2600.

Odpowiedz

0

2016-02-24 01:03:30

@77 Czy ja wiem czy tak myślą? Chodzi raczej o wkur... na poprzedniego operatora, który za coś podpadł klientowi. Na przykład reklamacje etc...

Odpowiedz

78. ~pablosox123
-3

2016-02-24 01:00:19

A o tak play jest najbardziej *** siecią ze wszystkich,gimnazjum tego korzysta czy co.A minusijecie sobie jelopy ☺mnie to wali ale macie lipna siec.Play Najgorszy badziew.

Odpowiedz

2016-02-24 00:40:20

Trzeba przyznać, że liczba klientów robi wrażenie. Przebić TM i Plusa w kilka lat.... Na początku świetna oferta, później marketing i się da. Dzisiaj Play wcale nie zawsze jest najtańsze ( chociaż oczywiście czasem tak ) to i tak ludzie myślą, że taniej niż w Play mieć się nie da. Fenomen marketingu. Gratulacje !

Odpowiedz

76. ~Mexille
-1

2016-02-23 23:45:39

Tyle, że przesadna tanizna prowadzi do patologi

Odpowiedz

75. ~pracownik konkurencji wyznaje
2

2016-02-23 23:36:34

Fakt, faktem, że dzięki Play konsumenci mogą być zadowoleni. Im więcej konkurencji, tym taniej.

Odpowiedz

74. ~
0

2016-02-23 23:01:36

tak jak niektórzy piszą, zarówno w Plus jak i Orange są tańsze oferty. Ja w Plusie za 3 usługi średnio płacę 45-50zł (tv, telefon, net) więc Play jest dla mnie drogi.

Odpowiedz

73. ~
-1

2016-02-23 22:59:17

Im lepsze wyniki Play tym gorzej dla ich abonentów. Już widać, że oferta jest droższa niż kiedyś. Dzisiaj taniej można znaleźć dobrą ofertę u konkurencji, szczególnie z telefonem.Prawdę mówiąc u mnie nadal niewiele osób ma numer w Play. To pewnie zależy od środowiska, wśród małoletnich Play może i jest popularny.Poza tym, ceny są na tyle niskie, że oszczędzone w ten sposób pieniądze są niewielkie. Na szczęscie nie każdy musi zawsze kupować najtańsze pozornie rzeczy. Jak to mówią nie każdego stać na tanie rzeczy.

Odpowiedz