DAJ CYNK

Wyniki P4 po 3Q2015 - uzupełnienie o ciekawe dane

01.12.2015

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 6785

Ważne 16

3

W III kwartale ARPU klienta abonamentowego Play wyniosło 52,5 zł (spadek o prawie 2 zł w stosunku do III kwartału 2014 roku), a klienta prepaid 17,5 zł (spadek o 40 groszy) - wynika z raportu zaprezentowanego obligatariuszom P4, do którego dotarł serwis TELKO.in.

W III kwartale ARPU klienta abonamentowego Play wyniosło 52,5 zł (spadek o prawie 2 zł w stosunku do III kwartału 2014 roku), a klienta prepaid 17,5 zł (spadek o 40 groszy) - wynika z raportu zaprezentowanego obligatariuszom P4, do którego dotarł serwis TELKO.in.

Zobacz: Wyniki P4 po 3Q2015.

CHURN, czyli wskaźnik rezygnacji z usług operatora - w ujęciu miesięcznym - między lipcem, a wrześniem wynosił 0,7% dla klientów kontraktowych (rok wcześniej 0,7%) i 6,3% w przypadku klientów pre-paid (rok wcześniej - 5,5%). Koszty związane z roamingiem krajowym w III kwartale wynosiły 41 mln zł (rok wcześniej - 38 mln zł), a po dziewięciu miesiącach - 117 mln zł (135 mln zł).

Statystyczny klient kontraktowy między styczniem a wrześniem 2015 roku przesyłał niemal 1,6 GB danych miesięcznie, a w III kwartale - prawie 2,4 GB miesięcznie. Dla klienta prepaid te dane wynosiły odpowiednio 607 MB i 743 MB.

W ciągu trzech pierwszych kwartałów 2015 roku telekom wypracował 479,7 mln zł zysku netto, z czego 134,3 mln zł w III kwartale. 30. września na koncie miał 809 mln zł.

Źródło tekstu: TELKO.in

Tagi: p4
Komentarze
Zaloguj się
45. ~
0

2015-12-10 21:55:19

44, zapomniałeś dodać, że jest to oferta u doradcy biznesowego i wyłącznie przy przenoszeniu numeru z innej sieci przy min. 3 SIM.Jest to typowa oferta w tym segmencie i zarówno Orange jak i Plus mają to w podobnej cenie a dokładnie nawet o 1 zł taniej.

Odpowiedz

44. ~Atr
0

2015-12-10 21:33:42

Play: wszystkie sieci, stacjonarne, sms, mms no limi, net - 6-mcy no limit, potem 7 GB - cena? 14,99 + VAT - czy można chcieć więcej? :-)

Odpowiedz

43. ~Mm3088
-1

2015-12-05 22:00:48

A Plus dodaje Jeszcze 120 minut w roamingu/ międzynarodowe co MC a z kontem Plusbank przez 6 mcy taniej o 50 zł a od 7-24 mca taniej o 20 zł co MC i P8. Lite za 3 zł i kto ma lepszą ofertę.... Hehe

Odpowiedz

42. ~Mm3088
0

2015-12-05 22:00:45

A Plus dodaje Jeszcze 120 minut w roamingu/ międzynarodowe co MC a z kontem Plusbank przez 6 mcy taniej o 50 zł a od 7-24 mca taniej o 20 zł co MC i P8. Lite za 3 zł i kto ma lepszą ofertę.... Hehe

Odpowiedz

41. wlo
0

2015-12-02 08:55:22

Ja tam uważam, że każdy niech sobie wybiera co mu się podoba, czego potrzebuje, na co go stać... Ja nie będę patrzył na oferty dla nowych klientów u mojego operatora (czy nawet przenoszących) - bo mam lepsze oferty dla stałych klientów. I do tego będę porównywał oferty innych operatorów dla mnie - a i tu dla przenoszącego numer a nie dla nowego klienta.

Odpowiedz

40. pacman
-1

2015-12-02 00:43:48

@przemek1234Mówisz o ofercie dla stałych, przenoszących ?Skoro abo i dwa lata to T-mobile daje dla przedłużających 5GB nielimitowane komórkowe, nolimit smsy za 50zł, za 56 zł masz też stacjonarne więc 14zł taniej i przy tym abo Nokia nie 640, ale Lumia 930 za chyba 250zł (bo jak to przy przedłużeniu ze zniżką). Te 250zł to i tak jak za 1zł to telefon klasę wyżej od twojego. Faktycznie chyba wtedy Tmobile dawało mniej, ale nie 2 tylko 3GB. Sam negocjowałeś to full w Play ?Orange przy przedłużających daje 5GB, wszystko włącznie z stacjonarnymi no limit - przy przedłużaniu jak wyciągniesz -30% to masz 63zł czyli mniej niż w Play, a za 10zł masz dodatkowe 5GB czyli za 4zł więcej masz na stałe 4GB więcej. Do tego 100 min międzynarodowe i 40 roaming UE. No i ceny telefonów są raczej w Orange w miarę Ok, a już podczas "stałych" szalonych dni przeważnie najlepsze z konkurencji ;)

Odpowiedz

39. ~~nn~~
-3

2015-12-02 00:01:52

I co z tego że ma takie zyski, i co z tego że ma takie oferty, jak ma zasięg do d.... a niby 4 sieci, ja byłem w Play przez 2 lata i podziękowałem, przeniosłem numer do innej sieci wolę płacić trochę drożej i mieć dobry zasięg, niż słyszeć w telefonie że nie można zrealizować połączenia. Nie na tym rzecz polega żebym kupił nowego smartfona przełączył w nim na sztywno operatora, włączył 3G i chwalił się tanimi rozmowami, czy pakietem internetowym, po to jest nowy telefon żeby działał na pełnych parametrach takich jak wybór operator automatycznie, zasięg 4G. Z centrum Krakowa, z mieszkania wewnątrz przy ustawieniach: operator automatycznie, sieć 4G nie jest się w stanie nigdzie dodzwonić za pierwszym razem czy to telefon z Androidem, Windows Phone czy iOS, na wszystkich tak samo, i to ma być dobry operator komórkowy??

Odpowiedz

38. ~
-3

2015-12-01 21:52:16

33 - nielimitowane połączenia (także na stacjonarne) i SMS-y krajowe (nie wiem jak MMS-y - nie używam, a nie chce mi się szukać umowy), 7 GB miesięcznie (nielimitowane LTE przez 3 miesiące), 120 "jednostek" na międzynarodowe/roaming, samsung core prime za 3 zl. Abonament - 59,99. Oferta co prawda nie jest standardowa, a wynegocjowana. Pomijam już machinacje z PlusBankiem i SmartDomem, które dodatkowo ścinają koszty.

Odpowiedz

37. wlo
-2

2015-12-01 21:32:27

36 - no można o 1 GB się kłócić... Tylko po co 4 operatorów jest? Nie po to, żeby za tę samą cenę to samo było, nie? Plus ma 5 GB, ale ma - nie wiem - pakiet roamingowy, albo coś innego może, czego nie ma Plej? Tak samo Era czy Orange... Sprawdziłeś? To, ze Tobie odpowiada co wziąłeś... No cholera... Po to jest rózna oferta, żeby indywidualnie sobie wybierać a nie "obiektywnie" wszystkim dogodzić, nie?

Odpowiedz

36. ~przemek1234
2

2015-12-01 21:29:13

@34:Skoro jest standardowa to znajdź mi innego niż Play operatora, który mi to da 69,99 zł/mc. Droższe choćby o 10 zł się nie liczą.T-Mobile za tą kwotę daje 3 GB. Orange 2 GB. Plus 5 GB. A ja mam 6 GB! A brałem pół roku temu!

Odpowiedz

35. ~34
2

2015-12-01 20:57:25

szukaj Burek, szukaj !

Odpowiedz

34. wlo
-2

2015-12-01 20:09:11

33 - nielimitowane rozmowy/wiadomości, 6 GB internetu i telefon? To raczej standardowa oferta dzisiaj jest ;-)

Odpowiedz

33. ~przemek1234
2

2015-12-01 20:04:58

Ja nawet nie muszę wychwalać Playa. Po prostu żaden operatore nie jest w stanie go przebić względem moich potrzeb. Umowę wziąłem pół roku temu na 2 lata. Mam no limit rozmowy, SMSy MMSy do wszystkich, a rozmowy na stacjonarne tak samo. Mam też 6 miesięcy nielimitowanego internetu w smartfonie (10 GB z pełną prędkością, potem 1 Mb/s), po 6 miesiącach będę miał 6 GB/mc. Do tego dostałem telefon za 1 zł. Może nie jakiś super, bo Lumia 640, ale dość fajny. Płacę 69,99 zł. I teraz pytanie: który operator w taryfie z telefonem da mi za 69,99 zł/mc więcej? Jeśli któryś da, chętnie do niego przejdę po końcu umowy. Nie jestem fanbojem, wybrałem po prostu najlepszą ofertę z telefonem za tą kwotę. T-Mobile proponuje mi 2 GB internetu i brak stacjonarek, Orange 2 GB, Plus 5 GB. Ale ja mam 6 GB! A jak wezmę następną umowę, to dostanę no limit internetu na całą umowę.

Odpowiedz