DAJ CYNK

Wyniki Grupy Polish Services Group w 2015 r.

10.05.2016

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 1465

Ważne 1

3

Grupa kapitałowa Polish Services Group (dawniej Grupa Tele-Polska Holding), która koncentruje się na świadczeniu usług telekomunikacyjnych, zaprezentowała wyniki finansowe

Grupa kapitałowa Polish Services Group (dawniej Grupa Tele-Polska Holding), która koncentruje się na świadczeniu usług telekomunikacyjnych, zaprezentowała wyniki finansowe. Przychody całkowite na koniec 2015 r. wyniosły 167,02 mln zł (spadek o 58,5% rok-do-roku), przy stracie netto wynoszącej 4,264 mln zł (na koniec 2014 r. osiągnięto 10,1 mln zł zysku netto).

Są to wyniki istotnie słabsze niż te osiągnięte w analogicznym okresie roku poprzedniego. Ich przyczyna leży zarówno w istotnym ograniczeniu działalności w segmencie hurtu telekomunikacyjnego co odbiło się przede wszystkim na przychodach, spadku dynamiki pozyskiwania klientów, jak i w odpisach do wartości godziwej na udziałach spółek zależnych w łącznej kwocie 8,7 mln zł co przełożyło się na wynik netto. - poinformował Kamil Łysik, prezes zarządu.

63% przychodów pochodzi z rynku krajowego, natomiast pozostałe 37% generują spółki działające na rynku międzynarodowym.

W skład grupy kapitałowej wchodzą spółki:

  • TelePolska - działa jako krajowy operator świadczący usługi telefonii stacjonarnej i dostępu do Internetu. Oferta firmy kierowana jest do klientów indywidualnych i mikroprzedsiębiorstw.
  • e-Telko - działa na krajowym rynku hurtowych usług telekomunikacyjnych adresowanych do innych operatorów oraz dużych i bardzo dużych organizacji.
  • TelePL - zajmuje się zarządzaniem aktywami m.in. infrastruktury telekomunikacyjnej oraz świadczy usługi telekomunikacyjne.
  • Tele-Equipment - zajmuje się zarządzaniem w szczególności aktywami trwałymi w postaci środków trwałych i infrastruktury oraz świadczy usługi telekomunikacyjne.
  • DiD - spółka jest operatorem telekomunikacyjnym, skupionym na obsłudze dużych przedsiębiorstw oraz jednostek administracji publicznej w zakresie terminacji ruchu telekomunikacyjnego. Spółka działa także jako multioperator telekomunikacyjny na krajowym rynku obiektów komercyjnych, takich jak centra handlowe i obiekty biurowe.
  • Teltraffic - działa jako operator telekomunikacyjny, koncentrujący się na rynku międzynarodowej terminacji ruchu telekomunikacyjnego. Oferta spółki przeznaczona jest przede wszystkim dla telekomunikacyjnych operatorów zagranicznych, którzy chcą zakończyć ruch w Polsce..

Źródło tekstu: PSG, wł

Komentarze
Zaloguj się
1. ~
1

2016-05-10 14:50:21

Dzień Dobry! TELEKOMUNIKACJA telePOLSKA. Chciałbym zaoferować Pani/Panu OBNIŻKĘ ABONAMENTU! ;)

Odpowiedz