DAJ CYNK

Wyniki Apple w 4Q2015

26.01.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 6802

Ważne 10

3

Apple zaprezentowało wyniki finansowe za I kwartał fiskalny 2016 roku, czyli IV kwartał kalendarzowy 2015 roku. Znowu padły rekordy.

Apple zaprezentowało wyniki finansowe za I kwartał fiskalny 2016 roku, czyli IV kwartał kalendarzowy 2015 roku. Znowu padły rekordy.

IV kwartał 2015 roku Apple zakończyło z przychodami na poziomie 75,872 mld dolarów i rekordowym zyskiem netto, który wyniósł 18,4 mld dolarów. Przed rokiem było to kolejno 74,6 mld dolarów i 18 mld dolarów. Delikatnie mija się to z oczekiwanymi kwotami. Apple zakładało przychody na poziomie 76,6 mld dolarów przychodu.

Marża brutto wyniosła 40,1% (39,9% rok wcześniej), a sprzedaż międzynarodowa stanowiła 66% przychodów firmy. W podziale na regiony było to odpowiednio:

  • 29,352 mld dolarów w obu Amerykach,
  • 17,932 mld dolarów w Europie,
  • 18,373 mld dolarów w Chinach,
  • 4,794 mld dolarów w Japonii,
  • 5,448 mld dolarów w pozostałych krajach Azji i Pacyfiku.

Najwięcej przychodu przyniosła firmie sprzedaż iPhone'ów. Sprzedaż przyniosła firmie odpowiednio:
  • 51,635 mld dolarów ze sprzedaży iPhone'ów (74,779 mln egzemplarzy),
  • 7,084 mld dolarów ze sprzedaży iPadów (16,122 mln egzemplarzy),
  • 6,746 mld dolarów ze sprzedaży Mac-ów (5,313 mln egzemplarzy),
  • 6,056 mld dolarów za usługi serwisowe,
  • 4,351 mld dolarów ze sprzedaży innych produktów,

Apple przewiduje, że II kwartał fiskalny, a I kwartał kalendarzowy 2016 roku zakończy się przychodami na poziomie 50-53 mld dolarów i marżą brutto na poziomie 39-39,5%.

Źródło tekstu: Apple; wł

Tagi: apple
Komentarze
Zaloguj się
22. ~GaduAirowiec
0

2016-02-01 11:30:30

A u mnie nadal Nokia N73 ! I dziala bez problemu! Nie zzera megabajtow jak androidy, otwarcie stronki w mini operze to kilka razy mniej danych w symbianie niz w androidzie. To gdzie tu postep? Sluzbowy Samsung na androidzie wystarczy.

Odpowiedz

21. ~Darek
0

2016-01-27 22:13:01

Brawo dla firmy za wyniki, ale w produktach nie widać innowacji, więc jak już kiedyś wspomniałem ta "kupa" pieniędzy nie pomaga im. Pomimo, że wiem, że system iOS jest bardzo dobry, koszty tych przyjemności (wszystkich - sprzętu i usług) skutecznie mnie zniechęcają do korzystania. Także jak ~Macus używam WP i choć nie jest to idealny system na moje potrzeby wystarczy, a kosztuje "normalne" pieniądze.

Odpowiedz

20. ~arma
0

2016-01-27 15:53:58

ale jak ci się zepsuje apple to biegniesz po nowy albo możesz kupić w serwisie taki po naprawie ale tego nie powiedzą głośno :)

Odpowiedz

19. ~Mucus
0

2016-01-27 12:04:05

@applefan spusc z tonu:) najlepsze nie najlepsze. Sam mam iPada ale moj leciwy iP5 trafil do szafki:/Kupilem sobie za 1/5 ceny Lumie 640 i zyje. I nawet mi aplokacji nie brakuje... Na snapy i inne idiotyzmy nie czekam bo za stary jestem.

Odpowiedz

18. ~t oakurat prawda
0

2016-01-27 11:08:41

ja kupiłem tego *** 6s/''a tylko dlatego że się podoba koleżankom ;) telefon taki jakiś.... klawiatura zalicza zwieszki, aparat też, ale generalnie odczucie mam takie że było warto ;)

Odpowiedz

17. ~q2q2q2
1

2016-01-27 10:27:10

pogratulować marketingu , ale jak ktoś pisze , że dane produkty są najlepsze - to brzmi to jak " fanatyczne wyznanie religijne " , prywatnie uważam iż jest mnóstwo bardzo dobrych telefonów np do 1500zł ( nawet jak się poszuka na allegro to i w 1000 się idzie zmieścić ) , a różnicę można przeznaczyć wg uznania , co Apple/''a - jak kogoś widzę z tym sprzętem to myślę sobie że jest to ktoś kto nie liczy się z kasą bo jest ponadprzeciętnie bogaty lub ktoś kto chce zaszpanować ( i kosztuje go to górę pieniędzy w stosunku do zarobków ) - ta druga kategoria w cale nie jest taka mała

Odpowiedz

16. ~
-1

2016-01-27 08:46:42

Papier wszystko zniesie. Spokojnie.Tylko czekac zmian na wschodzie. Tu nawet nie chodzi o jakiegos Appla, a ten caly chlew nazywany USA.

Odpowiedz

15. applefan_
-2

2016-01-27 08:11:19

@14 lepiej się cieszyć z zysków firmy której produkty używasz, bo są zwyczajnie najlepsze (gdyby nie były Apple nie byłby największą firmą na świecie) niż płakać ze strat Nokii, Sony, BB itd - ale ich produktów już i tak nikt nie używa lub tak mało ludzi, że firmy już nie istnieją lub są na stracie.

Odpowiedz

14. vonski
1

2016-01-27 08:05:53

Zawsze mnie zadziwia radość fanów Apple z ich rekordowych wyników finansowych. Przecież rekordowy zysk oznacza rekordowe łupanie swoich klientów na marżach. A ci się cieszą, że ich kochana firma skubie ich coraz bardziej.Ewenement :)

Odpowiedz

13. ~Fool
0

2016-01-27 08:02:49

Trzeba być niezłym jeleniem, żeby cieszyć się, że firma zarabia na mnie (kliencie Apple) 18,5 mld więcej niż wydaje.

Odpowiedz

12. ~jasne
0

2016-01-27 08:01:02

@8. rozwoj Apple jest wynikiem rozwoju struktury GEOGOSPODARCZEJ. USA.Z biegiem lat w wyniku nasycenia rynkow zbytu, nastapi wycofywanie zaangazowanych kapitalow i zainwestowanie w nowe technologie rozwijajacej sie Cywilizacji.Napewno nie objawi sie to tak jak z Nokia, ale Spoleczenstwo Finansowe to odczuje. (np potezne banki)

Odpowiedz

11. applefan_
-1

2016-01-27 08:00:53

@8 nie sądzę. Apple ma w tej chwili 216 mld USD w gotówce, właśnie jest po rekordowym roku pod względem wyników, produkty rozchodzą się na pniu, użytkownicy bardzo zadowoleni (firma nr 1 na świecie pod tym względem). Nokia w czasach swojej świetności była wielokrotnie mniejsza od Apple co można z łatwością sprawdzić w necie. Potwierdza się wciąż to co piszę od dawna: super produkt, jego wsparcie oraz usługi obronią się same.

Odpowiedz

10. ~jasne
0

2016-01-27 08:00:44

@8. rozwoj Apple jest wynikiem rozwoju struktury GEOGOSPODARCZEJ. USA.Z biegiem lat w wyniku nasycenia rynkow zbytu, nastapi wycofywanie zaangazowanych kapitalow i zainwestowanie w nowe technologie rozwijajacej sie Cywilizacji.Napewno nie objawi sie to tak jak z Nokia, ale Spoleczenstwo Finansowe to odczuje. (np potezne banki)

Odpowiedz

0

2016-01-27 07:24:31

@4 to nie ja... Apple zawsze to specjalnie robi i wyniki puszcza ok 23 naszego czasu ;)

Odpowiedz