DAJ CYNK

Wstępny obraz polskiego rynku kart SIM po 2Q2013

07.09.2013

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 8744

Ważne 13

3

W II kwartale żaden z czterech największych operatorów nie zmniejszył swojej bazy aktywnych kart SIM. Najwięcej pozyskało P4 (600 tys.), które w III kwartale powinno ogłosić przekroczenie granicy 10 mln - wynika z danych i szacunków TELEPOLIS.PL.

W II kwartale żaden z czterech największych operatorów nie zmniejszył swojej bazy aktywnych kart SIM. Najwięcej pozyskało P4 (600 tys.), które w III kwartale powinno ogłosić przekroczenie granicy 10 mln - wynika z danych i szacunków TELEPOLIS.PL.

Stan bazy kart SIM operatorów i przyrosty w II kwartale:

Operator

Po 2Q13

Zmiana w 2Q13

T-Mobile

15,969 mln

+50 tys.

Centertel

14,947 mln

+61 tys.

Polkomtel

13,935 mln

+78 tys.

P4

9,8 mln

+600 tys.

Cyfrowy Polsat

0,324 mln

+21 tys.

Pozostali

0,506 mln

-180 tys.

Razem

55,482 mln

+686 tys.


W najbliższych dniach opublikujemy pełny obraz rynku kart SIM w II kwartale wraz z podziałem na postpaid i prepaid.

Zobacz: Pełny obraz polskiego rynku kart SIM po 1Q2013.
Zobacz: Pełny raport o przenośności numerów w 1H2013.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
89. ~sts
0

2013-09-09 10:55:42

do 87, tak liczba 600k kart jest imponująca, ja piszę o swojej działce czyli o kliencie biznesowym który jest wymagający i o fakcie że mam w ostatnim czasie sporo kontaktów od obecnych klientów P4 z zapytaniem o ich przejęcie. Piszę tu co zauważam, a kiedyś tego nie było ! Liczba 600k kart nie obrazuje rynku post vs pre , prv vs b2b . Ja poprostu uważam że nadchodzi kolejna zmiana na rynku i P4 bedzie sobie musiał z nią poradzić. Powodzenia.

Odpowiedz

88. kvasir
0

2013-09-09 10:35:11

@kazek Nie każdy to idiota, ja nie chodziłem do gimnazjum bo za moich czasów szkolnych nie było takiego wynalazku więc trochę szacunku. Play zyskał tyle klientów bo jawi się jako tani operator więc nic dziwnego. Dużo użytkowników nie jest w czasie rozmowy rozpoznać kodowania dźwięku w swoim telefonie dla nich HR, FR, EFR to prawie to samo. Tylko dwóch operatorów ma AMR-WB to Play i T-Mobile. W telefonie nie z najwyższej półki ale ma pentaband to znaczy GSM 850/900/1800/1900 i UMTS 850/900/1700/1800/2100. Sam mam w telefonie AMR-WB ale nie wykorzystuje bo orange nie ma włączonej obsługi. Miałem nie raz przyjemność korzystania z usług play i niestety po za zasięgiem w miarę dobrym to katastrofa. Ich słynne "4G" przy pobieraniu 2 Mbit w mieście ledwo osiąga. Raz miałem przyjemność wysłać większą ilość danych to myślałem że usnę. Prędkość wysyłania wynosiła 434 kbit/s. 200 MB trzeba było wysłać czasy takie to pamiętam z 1999 roku jak miałem przyjemność korzystania z POLPAKU z TP S.A i było szybciej niż 4G. A co do jakości rozmowy to różnie wypadało najczęściej źle to znaczy jakość rozmowy o wiele niższa niż z Orange na Orange przy UMTS, ja UMTS 2100 znajoma w Krakowie UMTS 900/2100. A jak dzwoniłem na numery z play to w niektórych przypadkach puszki i sznurek dawały lepszą jakość rozmowy. Jak na razie Play zyskał ogromną ilość nowych abonentów i użytkowników. Teraz play powinien dążyć do poprawy jakości usług bo jak nie było symetrii to jeszcze bardzo był play atrakcyjny obecnie nie za bardzo odbiega od pozostałych operatorów

Odpowiedz

87. ~
0

2013-09-09 10:32:11

85: kolega po czym wnioskujesz,z e mija? po tym, ze masz kilku wiecej przejętych od tego operatora? Spójrz wyżej na statystykę - 600 w kwartał, tak wiele nie było chyba nigdy, to 10 razy wiecej niż operator dla którego pracujesz, więc?

Odpowiedz

85. ~sts.
0

2013-09-09 09:47:44

Ja osobiście nie widzę większej różnicy w ofertach P4 oraz innych operatorów ( piszę o ofercie skierowanej do klienta biznesowego), jeśli chodzi o zasięg P4 nie wiem bo nie korzystam, ale faktem jest że odzyskuję coraz więcej klientów od tego operatora. Przyczyny są różne m.in. zasięg, jakość obsługi itd. W mojej ocenie "doba" P4 jako najtańszego OPA na rynku mija, niestety dla nich w okresie gdy byli "uprzywilejowani" nie zainwestowali w sieć i to się zaczyna obracać przeciw nim. Jeśli cena jest ta sama to dlaczego klient ma się borykać z tematem zasięgu ? Jesli zasię u pozostałych operatorów jest w danym miejscu słaby to biorą to na "klatę", gdy P4 tłumaczy się zagdanieniami który przeciętny Kowalski i Sp. z o.o. ma w nosie - taki Ping Pong to nie my, to nie nasza wina bo to nie nasza sieć.

Odpowiedz

84. ~dj
0

2013-09-09 08:50:15

600 000 kolejnych nieświadomych dołączyło ... jak ktoś wcześniej powiedział ... do "szamba". Gratulujemy wyboru !!!

Odpowiedz

83. ~
0

2013-09-09 08:28:08

@82, masz racje, miliony much nie może się mylić i g.wno jest pycha :) Play był tani a teraz jest porównywalny do pozostałych. W przypadku abonamentów z telefonem jest droższy niż konkurencja. W prepaid porównywalny i tutaj dużo zależy od profilu użytkownika. Ludzie przechodzą, bo Play jedzie na opini taniego operatora, którym był kiedyś. Jakościowo jest gorszy i to jest niepodważalne. Sam redaktor Witek napisał, że Play zabija roaming krajowy i celowo zbyt mocno ustawione parametry odpowiadające za usilne trzymanie się zasięgu macierzystego. Tak jak niektórzy pisali wcześniej, na forach coraz więcej jest zgłaszanych problemów z roamingiem i jakości połączeń.

Odpowiedz

82. ~lolek
0

2013-09-09 07:28:12

rawo PLAY, mowcie co chcecie ale wyniki mowia same za siebie. Leczcie rany gdzie indziej :)

Odpowiedz

81. ~
0

2013-09-09 07:09:02

80, tak, będzie super. W końcu sieć 4G uruchomis gsm na 1800, w dobie LTE :D Tak wszystko super działa w Play i takie super oferty mają, że postanowiłeś korzystać z TMobile? :D

Odpowiedz

80. ~
0

2013-09-08 19:28:41

Play wkrotce uruchomi zasieg na nowych czestotliwosciach i wszelkie problemy przestana wystepowac, roaming plusa dziala wysmienicie i dlugo nie mialem pojecia ze jest tak bajecznie dobrze dopoki nie sprobowalem. Polecam zrpbcie sobie testy u siebie jesli cos tam nie gra w tym temacie lub wolicie miec zasieg innego operatora niz wlasny Play.

Odpowiedz

79. goral2099
0

2013-09-08 16:30:07

I żebyś mnie źle nie zrozumiał - chodzi mi o ręczny wybór sieci i to GSM. W każdej sieci tylko to zapewni dobrą jakość poza miastami i wewnątrz budynków. Automatyczny wybór szwankuje u każdego operarora - niestety sieci są źle skonfigurowane. Ja np pracuję w budynku gdzie znajdują się biura i laboratoria. Jest tam pełno instalacji i konstrukcji zakłucających działanie sieci. Tylko dzięki możliwości wyboru różnych sieci mam wszędzie zasięg. Dlatego MI takie rozwiązanie odpowiada najbardziej.

Odpowiedz

78. goral2099
0

2013-09-08 16:12:39

Nie bronie fanatycznie żadnej sieci bo UŻYWAM różnych. I w każdej jednej są problemy. Z MOICH obserwacji i doświadczeń wynika że różnic w jakości sieci niema zbyt wielkich - w przypasku P4 dzięki roamingowi. A uwierz że korzystam w bardzo różnych miejscach. O mój zasób wiedzy z zakresu techniki martwić się nie musisz. Ja mówie tu o tym co obchodzi mnie jako klienta sieci - o końcowym efekcie. I nie ważne jak to dana firma reaizuje, ważne że działa jak należy. :)

Odpowiedz

77. ~
0

2013-09-08 15:54:41

Jak już porównujemy roamingi, to proszę dokładnie i tak; ile abonentów korzysta z lte1800 i u900 i jaki wyróżnik sieci jest rozgłaszany. Ilu abonentów ma Mobyland, Cnternet, że abonenci Plusa mogą mieć problemy z zjętością sieci? Teraz porównajmy ilu korzysta w Plusie z gsm900, dcs1800, u2100 i ilu z u900 w networks. Plus dla swoich ma wystarczająco dużo pasma. o sprawach technicznych chyba nie wiele wiesz jeśli uważasz, że roaming Plusa z Centernetem, to to samo co PLAY z Plusem.

Odpowiedz

76. ~
0

2013-09-08 15:46:10

@goral fanatycznie bronisz Play ale to szambo już się wylewa i nie zmienisz tego. Zmienić może jedynie Play biorąc się ostro do roboty z rozbudową sieci. Jakoś Plus mnie nie wyrzuca z u900 ale Play jak jestem zalogowany do Plusa a jest u900 to pewne, że wywali. Problem wielokrotnie opisywany na Play forum. Jestem w PLAY i powiem szczerze, że jest słabo, dużo gorzej niż u konkurencji. Rzeszów i okolice to Play leży i kwiczy z jakością. Chwalenie Play i przyznawanie się, że korzysta się wyłącznie z roamingu, za który Play nie ponosi odpowiedzialności potwierdza tylko fakt, że Play jest zwyczajnie gorszy. Tyle w temacie.

Odpowiedz

75. goral2099
0

2013-09-08 14:53:22

No ja jestem w Play ponad 6 lat i równolegle używam kart innych operatorów różnic w jakości nie zauważam, korzystam głównie z roamingu właśnie. Ale widocznie nie wiem co to "JAKOŚĆ" ;) Wiem o co chodzi - roaming nie jest dobrze skonfigurowany w żadnej sieci, ale jesteśmy na niego skazani. W Plusie wyrzuca z u900 i lte na czas rozmowy do gsm, zrywa połączenia. Tak samo jest w Play, T i Orange - kwestia konfiguracji. Teksty typu tylko sieć macierzysta, roaming jest be są po prostu śmieszne.

Odpowiedz

74. ~
0

2013-09-08 14:39:55

@Tak sobie tłumacz :) Doskonale wiesz o chodzi i chciałbym taki roaming w Play jaki ma Plus w aero :P Jeźeli porównujesz roaming u900 Orange, TM w Networks, Plusa w aero z roamingiem Play w Plusie i Orange, to dalsza dyskusja jest zbędna. Bylem w Play 3lata i teraz wróciłem do starego operatora i powiem tylko tyle, że żałuję, że tak późno wróciłem. Jakosc internetu i voice to dwa światy, w którym Play wypada bardzo słabo.

Odpowiedz