DAJ CYNK

W ciągu roku o 80% wzrosła liczba danych przesyłanych mobilnie

28.01.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3205

Ważne 7

2

Średnie prędkości połączeń mobilnych wahały się w III kwartale 2013 roku w przedziale od 0,6 do 9,5 mb/s. Połączenia z urządzeń Apple'a stanowiły ponad 47% ruchu.

Średnie prędkości połączeń mobilnych wahały się w III kwartale 2013 roku w przedziale od 0,6 do 9,5 mb/s. Połączenia z urządzeń Apple'a stanowiły ponad 47% ruchu.

W stosunku do II kwartału, liczba pobieranych danych pakietowych wzrosła na całym świecie o 10%, a w skali roku o 80%. Osiemnastu operatorów zaoferowało średnie prędkości pobierania przekraczające 4 Mb/s. Maksymalne uzyskiwane prędkości wynosiły od 2,4 Mb/s do 49,8 Mb/s.

W przypadku transmisji pakietowej, oparte o Webkit przeglądarki Androida stanowiły w III kwartale blisko 38% zapytań, z kolei mobilna wersja Safari dla urządzeń Apple'a wygenerowała prawie 24% zapytań z urządzeń mobilnych. Uwzględniając wszystkie połączenia z Internetem (nie tylko pakietowe), urządzenia Apple'a wygenerowały ponad 47% ruchu, a Android 33%.

Każdej minuty mieszkańcy Europy otwierają na urządzeniach mobilnych średnio 660 tys. stron internetowych, Ameryki Północnej 1,46 mln, a Azji 646 tys. W skali globu, w każdej minucie za pomocą telefonu czy tabletu otwieranych jest blisko 2,6 mln stron.

Źródło tekstu: Akamai, Cellural News, wł

Tagi: hspa LTE
Komentarze
Zaloguj się
12. WitekT
0

2014-01-29 09:38:20

11: wartość uśredniona X pomiarów w czasie. Musisz się czepiać?

Odpowiedz

11. ~gosc
0

2014-01-29 09:32:29

wartosc srednia to wartosc srednia! wiec jak sie moze wahac? chyba autor jest na bakier z podstawami opisu statystycznego pomiarow

Odpowiedz

10. david4nal
0

2014-01-29 09:28:29

"Średnie prędkości połączeń mobilnych wahały się w III kwartale 2013 roku w przedziale od 0,6 do 9,5 mb/s." To całkiem nieźle się wahały...

Odpowiedz

9. ~ja
0

2014-01-28 22:27:00

@4 Jak kogoś stać na iphona to pewnie stać i na internet. W przypadku androida 50% ludzi wciskany jest im na siłę za złotówke pomimo tego, że tylko z niego dzwonią.

Odpowiedz

8. ~a
0

2014-01-28 22:06:52

Co ciekawe przegladarka na bb tez przedstawia się jako safari :)

Odpowiedz

7. manyaky
0

2014-01-28 21:06:40

*2H2014 oczywiście oraz /''liczby/''

Odpowiedz

6. manyaky
0

2014-01-28 21:06:08

Dane niezaskakujące. Myślę że na polskim rynku, gdzie przyrost smartphonów był na mój nos większy niż światowo i wzrost liczny przesłanych danych jest większy. @1, nie chce mi się sprawdzać ale z tego co kojarzę to 2H2013

Odpowiedz

5. ~
0

2014-01-28 21:01:46

@3 to są suche dane, a nie wnioski, to czego się spodziewasz. Ludzie korzystają coraz więcej z mobilnych urządzeń i będzie jeszcze więcej i jeszcze więcej danych. Głos już też będzie szedł przez transmisję w standardzie.

Odpowiedz

4. Rogi
-2

2014-01-28 21:00:31

Co to Apple takie internetowe? Operatorom zostało tylko sprzedawanie iPhonen/''ów i iPadów ;)

Odpowiedz

3. tylrog
0

2014-01-28 20:43:48

Dziwić się jak co krok to sprzedawcy na siłę wciskają dotykowe komputery przenośne kieszonkowe zamiast zwykłych telefonów. Już ktoś kiedyś napisał że operatorzy zarabiają wyłącznie na transmisji danych więc czego innego się spodziewać.

Odpowiedz