DAJ CYNK

W 2015 roku co 10 smartfon wykorzystany do płatności mobilnych

13.01.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 1903

Ważne 0

0

W tym roku wartość zakupów dokonywanych za pomocą smartfonów wzrośnie o ponad 1000% w porównaniu do roku ubiegłego. Rok 2015 będzie rokiem mobilnych płatności.

W tym roku wartość zakupów dokonywanych za pomocą smartfonów wzrośnie o ponad 1000% w porównaniu do roku ubiegłego. Rok 2015 będzie rokiem mobilnych płatności.

Według prognoz Deloitte ten rok będzie pierwszym, w którym opcje płacenia smartfonem zostaną uproszczone i zabezpieczone metodami przyjaznymi dla użytkownika, a to z kolei przyczyni się do coraz większej popularyzacji tej formy płatności. Zostaną spełnione prawdopodobnie wszystkie najważniejsze wymogi związane z powszechną adaptacją płatności mobilnych nie tylko ze strony klientów, ale także sprzedawców oraz instytucji finansowych.

Trendy rozwoju nowych technologii zasygnalizowane w tegorocznym raporcie mają coraz większy wpływ także na inne, bardziej tradycyjne sektory gospodarki. W Polsce obserwujemy to np. w sektorze bankowym, gdzie nowe technologie zaczynają decydować o kierunkach i dynamice rozwoju usług bankowych, wpływając w sposób coraz bardziej istotny na modele biznesowe i oferowane usługi - wyjaśnia Jakub Bojanowski, partner, lider grupy TMT Deloitte w Polsce.

Deloitte prognozuje, że w tym roku wartość zakupów dokonywanych za pomocą smartfonów wzrośnie o ponad 1000% w porównaniu do roku ubiegłego, a ok. 10% smartfonów na świecie będzie wykorzystywanych w celu dokonywania płatności mobilnych przynajmniej raz w miesiącu. W połowie ubiegłego roku takie płatności uiszczano za pośrednictwem mniej niż 0,5% smartfonów (z 450 mln znajdujących się wówczas w użytkowaniu). Jak dotąd największą popularnością ta forma płatności cieszyła się w Japonii.

Źródło tekstu: Deloitte

Komentarze
Zaloguj się