DAJ CYNK

Vectra finalizuje zakup sieci Multimedia Polska

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 11889

Vectra indianin przed telewizorem

Po uzyskaniu warunkowej zgody od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Vectra poinformowała o finalizacji porozumienia w sprawie zakupu spółki Multimedia Polska. 

Dokładnie dwa tygodnie temu informowaliśmy, że UOKiK wydał zgodę na przejęcie sieci kablowej Multimedia Polska przez Vectrę, o ile zostaną spełnione dwa warunki. Po pierwsze: Vectra będzie musiała sprzedać sieć należącą do niej lub do przejmowanej spółki Multimedia w ośmiu miejscowościach, a po drugie: Vectra umożliwi abonentom z 13 miejscowości swobodnej zmiany przedsiębiorcy świadczącego usługi.

Zobacz: UOKiK: Vectra może warunkowo przejąć spółkę Multimedia Polska
Zobacz: UOKiK: przejęcie kontroli nad Multimedia Polska przez Vectrę ograniczy konkurencję

Przejęcie 100% udziałów od akcjonariuszy spółki Multimedia Polska wkrótce stanie się faktem dokonanym. Nie podano jednak, jaką kwotę Vectra musi wyłuskać, by było to możliwe. 3 lata temu Liberty Global chciał przejąć sieć Multimedia za 760 mln dolarów.

Zobacz: Multimedia Polska na celowniku Liberty Global
Zobacz: UPC Polska wycofuje wniosek o przejęcie Multimedia Polska

Vectra Multimedia logo

Serwis Telko.in zwraca uwagę na to, że połączone spółki mogą się okazać największym operatorem na rynku kablowym przed UPC, aczkolwiek nie wiadomo, czy będą również większe pod względem wartości sprzedaży. Vectra poinformowała, że po przejęciu sieci Multimedia Polska w jej zasięgu będzie 4,4 mln gospodarstw domowych, a operator będzie miał ponad 1,7 mln abonentów.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Vectra, Telko.in

Przewiń w dół do następnego wpisu