DAJ CYNK

UOKiK: przejęcie kontroli nad Multimedia Polska przez Vectrę ograniczy konkurencję

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 8642

Po analizie rynku, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów stwierdził, że przejęcie kontroli nad Multimedia Polska przez Vectrę ograniczy konkurencję w 21 miastach w przypadku płatnej telewizji oraz w 29 miejscowościach w przypadku Internetu stacjonarnego.

W ubiegłym roku firmy Vectra i Multimedia Polska podpisały wstępną umowę, która miała rozpocząć proces zakupu drugiego z operatorów przez pierwszego. Zastrzeżenia wystosowane przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) mogą wydłużyć ten proces, ale końcowa decyzja w tej sprawie nie jest jeszcze przesądzona. Uczestnicy transakcji zajmują się dostawą między innymi telewizji kablowej oraz dostępu do Internetu. Ponieważ istniało potencjalne zagrożenie dla konkurencji, postępowanie zostało skierowane do drugiego etapu. UOKiK musiał zbadać rynki, na które koncentracja wywiera wpływ oraz ocenić udziały Vectry i Multimediów Polska.

Zobacz: UPC Polska wycofuje wniosek o przejęcie Multimedia Polska
Zobacz: Fuzja Vectry i Multimedia Polska jeszcze nie teraz. UOKiK przedłuża badanie sprawy
Zobacz: Inea, UPC i Vectra - tak wyglądała pierwsza trójka najlepszych w Polsce dostawców Internetu w 2018 roku według nPerf

- Nasze analizy wskazują, że koncentracja może doprowadzić do ograniczenia konkurencji na dwóch rynkach: dostępu do płatnej telewizji w 21 miastach w Polsce i Internetu stacjonarnego w 29 miejscowościach. Dlatego przedstawiliśmy Vectrze zastrzeżenia do koncentracji. Przedsiębiorca ma teraz 14 dni na odpowiedź, może ten termin wydłużyć o kolejne dwa tygodnie.

- powiedział Michał Holeksa, wiceprezes UOKiK

14-dniowy okres na odpowiedź przedsiębiorców na zastrzeżenia Urzędu może być przedłużony o dodatkowe 2 tygodnie. Jest ona następnie analizowana i staje się podstawą do podjęcia końcowej decyzji przez prezesa UOKiK.

Zobacz: Tajemniczy klienci UOKiK-u demaskują nieuczciwe praktyki elektromarketów
Zobacz: Sprawa kary UOKiK dla operatorów za rzekomą zmowę na rynku telewizji mobilnej DVB-H trafia do Sądu Najwyższego
Zobacz: Większość polskich internautów nie odróżnia opinii od faktu. Druzgocące wyniki badania NASK

Źródło tekstu: UOKiK

Przewiń w dół do następnego wpisu