DAJ CYNK

Urządzenia firmy Huawei mogą zniknąć z półek w Wielkiej Brytanii

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4175

Trzeci co do wielkości producent smartfonów na świecie musi zapłacić zaległe opłaty licencyjne, jeśli chce nadal sprzedawać swoje urządzenia na terenie Wielkiej Brytanii.Trzeci co do wielkości producent smartfonów na świecie musi zapłacić zaległe opłaty licencyjne, jeśli chce nadal sprzedawać swoje urządzenia na terenie Wielkiej Brytanii.

Sprawę do brytyjskiego sądu skierowała amerykańska firma Unwired Planet, która posiada tysiące patentów sieciowych uzyskanych od Ericssona. Huawei wiele z tych patentów wykorzystuje w produkowanych przez siebie smartfonach i w ogóle za to nie płaci. Trwająca od 3 lat batalia sądowa znalazła swój finał w angielskim Sądzie Najwyższym, który przyznał rację amerykańskiej firmie i zasądził na jej rzecz od 0,032% do 0,064% od sugerowanej ceny końcowej każdego urządzenia sprzedanego gdziekolwiek na świecie. Za telefony sprzedane w Chinach oraz na kilku innych rynkach wymagana opłata jest mniejsza.

Sąd dał firmie Huawei ultimatum: chiński producent albo zapłaci zasądzone opłaty licencyjne, albo dostanie zakaz sprzedaży swoich produktów w Wielkiej Brytanii. Huawei zapowiedział, że nie będzie się uchylał od płatności, ale chce odwołać się od wyroku. Według Chińczyków brytyjski sąd nie powinien żądać opłaty od każdego sprzedanego na świecie smartfonu, skoro postępowanie toczyło się w Wielkiej Brytanii.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: channelnews.com.au

Źródło tekstu: The Telegraph, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu