DAJ CYNK

UOKiK: Netia dzwoni z ofertą bez zgody klienta?

14.11.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 6438

Ważne 9

1

Operator nie może skontaktować się z klientem w celu przedstawienia oferty bez jego zgody - tak mówi Prawo Telekomunikacyjne. Tymczasem wg skarg klientów Netia go nie respektuje.



Operator nie może skontaktować się z klientem w celu przedstawienia oferty bez jego zgody - tak mówi Prawo Telekomunikacyjne. Tymczasem wg skarg klientów Netia go nie respektuje.

UOKiK wszczął postępowanie w tej sprawie we wrześniu 2017 roku po skargach konsumentów. Z ich treści i analizy rozmów wynika, że Netia korzysta z gotowych baz danych pozyskanych od firm trzecich i dzwoni do klientów nie mających wyrażonej zgody na kontakt telefoniczny w celu przedstawienia oferty.

Witam pani Jowito. Kontaktuję się tutaj z panią, ponieważ nasza firma w tym momencie rozszerza zakres swoich proponowanych usług. W związku z czym mamy przygotowane dla pani różnego rodzaju rabaty, jak i również różne bonusy złotówkowe. Czy mogę zająć trzy minutki i przedstawić... - to fragment wypowiedzi konsultanta z jednej z rozmów.

Netii grozi w tej sprawie karat w wysokości maksymalnie 10% obrotu firmy oraz nakaz usunięcia trwających skutków naruszenia prawa.

Źródło tekstu: UOKiK

Komentarze
Zaloguj się
22. ~ala
0

2017-11-15 09:23:41

@3, to są niespełnione ambicje chorych rodziców, zazwyczaj wynik patologii

Odpowiedz

1

2017-11-14 20:59:00

Wiecie co robią firmy /''marketingowe/''. Bo marketingiem to nie można tego nazwać tylko spamem. Mam numer stacjonarny (firmowy) i cały czas ktoś dzwoni na niego chociaż nigdy nie był publicznie podawany do wiadomości (numer VOiP od zagranicznego operatora, tylko że polski). Dlaczego? Otóż dzwoni automat i jedzie po kolei całą strefę numeracyjną. Jak powiesz że to firma to po chamsku rzucają słuchawką bo potrzebują konsumenta. Na takie praktyki powinien być paragraf.

Odpowiedz

20. wlo
1

2017-11-14 19:47:54

19 - dzwoni i pierwsze co robi to pyta o zgodę?

Odpowiedz

19. ~Piła
0

2017-11-14 19:37:45

@18: gotowa baza czy nie przed przedstawieniem oferty przedsiębiorca musi mieć zgodę na przedstawienie oferty. W jaki sposób ma ją uzyskać bez kontaktu z potencjalnym klientem?

Odpowiedz

18. ~7.
0

2017-11-14 19:29:33

17). Obudź się:,,Netia korzysta z gotowych baz danych pozyskanychod firm trzecich i dzwoni do klientów nie mających wyrażonejzgody na kontakt telefoniczny w celu przedstawienia oferty".

Odpowiedz

17. ~Piła
0

2017-11-14 19:10:45

W jaki sposób może uzyskać zgodę bez kontaktu z klientem?

Odpowiedz

16. ~MAX
1

2017-11-14 18:33:51

Neto grozi "karat"? Jaki karat?

Odpowiedz

15. ~Dariusz
0

2017-11-14 17:54:34

Wszyscy "wielcy" operatorzy tak robią. Nie ma dnia żebym nie odebrał połączenia z propozycjami "tańszego abonamentu", przeniesienia numeru, itp. itd. etc. Oczywiście zgód moich nie mają...

Odpowiedz

14. ~
1

2017-11-14 15:05:29

Przywalić im miliard kary, będzie na 500+.

Odpowiedz

13. adrjannn
0

2017-11-14 15:01:54

@wlo, może chcą się z Tobą umówić na kawę przez telefon, skoro w pracy nie mogą Cię złapać? :D

Odpowiedz

12. ~pablloki
-2

2017-11-14 14:36:33

dziś do mnie dzwonili . odebrałem a tam jakieś zgrzyty i szumy.

Odpowiedz

10. ~
0

2017-11-14 13:46:06

9- bo wiedzą, że to Twój ulubiony operator. :-)

Odpowiedz

9. wlo
-2

2017-11-14 13:26:23

Netia do mnie nie dzwoni. Za to z Pleja jak najęci dzwonią ;-)

Odpowiedz

8. ~
0

2017-11-14 13:00:06

do mnie też dzwonili rok temu po złożeniu wypowiedzenia. Mimo odhaczonych zgód.

Odpowiedz